Володимир Тищенко, відеоблогер
Володимир Тищенко, відеоблогер

Кияни спалили опудало Кличка. Таким чином жителі Оболоні учора увечері висловили свій протест проти будівництва торгово-розважального центру на станції метро «Героїв Дніпра».

opudalo-kly-chka

15 вересня, коли громада прийшла на сесію Київради, висловити своє обурення бездіяльністю мера, Віталій Кличко пообіцяв оболонцям, що будівництво ТРЦ до громадських слухань, які заплановані на 29 вересня, відбуватися не буде. Тоді міський голова як міг намагався переконати громаду: все, що в подальшому буде відбуватися на станції метро «Героїв Дніпра», – не що інше, як укріплення ґрунтів, яке немає ніякого відношення до будівництва ТРЦ. Однак, після обіцянки мера, місцеві мешканці щоночі фіксують на відео забивання свай під майбутній торговий центр.

Чому київська влада так аморфно відноситься до цієї забудови, ніби її й не існує?

До дозвільної документації, як і до самих землевідведень під це будівництво, є багато запитань. Але зупинимось на найбільш очевидному, що мав би помітити кожний, хто переглядав документи, і, тим більше, їх погоджував.

З чого починається будь-яке будівництво? З виділення землі під забудову. Чи є ця земля у ТОВ «Єлікон ЛТД»? А ось землі під заплановану забудова «кола» у них якраз і немає. Дивимось план землевідведення із договору оренди. У забудовника у «колі» 9 окремих ділянок, розділених ділянками земель комунальної власності, що ненадані у власність або користування.

mal-1

Якщо хтось забув, то право на землю у нас так зване «вертикальне» – воно розповсюджується вертикально над і під земельною поверхнею, але жодні конструкції не можуть виступати за межі ділянки по горизонталі.

А що каже рекомендований нам для перевірки забудови самим міським головою Віталієм Кличком сайт містобудівного моніторингу? Дивимось схему земельних ділянок містобудівної діяльності та виданих містобудівних умов і обмежень забудови. Цікаво… Ті самі ділянки розділені міськими землями, будівництво на яких не передбачається.

mal-2

Так яким чином може бути законним будівництво ТРЦ, що займає все «коло»? Дивний у нас мер… Всім рекомендує перевіряти законність на цьому ресурсі, а сам, коли каже про законність, навіть не подивився у власноруч розрекламований офіційний сайт «made in КМДА»!

То може насправді дозвільні документи є не на круглий триповерховий ТРЦ, що займає все «коло», а лише на часткову забудову, згідно сайту містобудівного моніторингу? Та ні. Як можна побачити на схемі генерального плану будівництва – все «коло» цілком займає зона проектних будівель і споруд.

mal-3

Як при відсутності землі під забудову, ТОВ «Єлікон ЛТД» зміг отримати дозвіл на будівництво? Саме це питання поставив у минулу п’ятницю під час зустрічі з головою ДАБІ Олексієм Кудрявцевим депутат ВР Юрій Левченко. Пан Кудрявцев виглядав вкрай здивованим і пообіцяв особисто перевірити наведені факти і, у разі їх підтвердження, відмінити дозвіл на будівництво у найближчі дні. Чи виконає голова ДАБІ свою обіцянку – дізнаємось вже на цьому тижні.

Джерело: Володимир Тищенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ