Володимир Тищенко, відеоблогер
Володимир Тищенко, відеоблогер

Учора на сесії Київради було винесене скандальне питання щодо затвердження детального плану території півострова Рибальський, більшу частину якого займає завод Порошенка «Ленінська кузня». Для того, щоби Президенту забудувати півострів в Києві, не вистачило всього 2-х голосів. За дане питання проголосували 59 депутатів із потрібних 61.

Ця територія у проекті «Генплану-2025» майже повністю запланована під діловий та адміністративний центр столиці, який має стати для Києва тим же, чим для Лондона є City. Також сюди мали б переїхати всі міські органи влади.

Стратегією розвитку міста передбачено довкола головного центра Києва утворити кільце з громадсько-бізнесово-адміністративних центрів. Серед них Рибальський півострів – найважливіший і більший за теперішній адміністративний центр Києва. Звісно, що основною метою цих всіх центрів є розвантаження транспортних потоків. Замість цього ДПТ «Рибальський» передбачає створення «спального» району – 44,4 га житлової забудови, 3 га підприємства обслуговування и менше 4 га безпосередньо на діловий центр. Саме тому даний проект був поспіхом протягнутий через земельну комісію, де між депутатами та активістами ледь не виникнула бійка.

Щоби пошвидше протягнути даний проект депутати спочатку не надали слова нардепу Юрію Левченку, який раніше виступав проти даного ДПТ. Однак, після того, як трибуна була заблокована, у них не залишилося вибору.

Левченко розповів, що на території Рибальського півострова розміщено суднобудівне виробництво заводу «Ленінська Кузня», яке, за контрактами з Міністерством оборони, будує катери для ВМС. Так, вже зараз складені плани з випуску артилерійських та десантних катерів на найближчі 4 роки, а частина катерів вже будується.

Загалом, варто розуміти, що даним ДПТ фактично передбачено знищення працюючого військового підприємства, яке на папері зробили непрацюючою кучею мотлоху. Це вже не просто шахрайство – в нинішніх умовах це злочин проти Держави. Кожним посадовцем, який підписав погодження з такими формулюваннями, має займатися СБУ. Будь-яких розмов про план знищення Ленкузні задля хижацької забудови не може бути, поки в країні триває війна.

Джерело: Володимир Тищенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ