Володимир Тищенко
Володимир Тищенко, відеоблогер

Поки минулої п’ятниці народу згодовували шоу «супермен Клично зносить магазин Roshen на Святошині», того ж дня у Київраді реєструють проект рішення «Детальний план території в межах вулиць Електриків, Набережно-Рибальська у Подільському районі м. Києва» (детальний план території (ДПТ) «Рибальський»). Ця територія відведена чинним Генпланом-2020 частково, а у проекті Генплану-2025 майже повністю запланована під діловий та адміністративний центр столиці, який має стати для Києва тим же, чим для Лондона є City. Також сюди мають переїхати всі міські органи влади.

фото1

Стратегією розвитку міста передбачено довкола головного центра Києва утворити кільце з громадсько-бізнесово-адміністративних центрів. Серед них Рибальський півострів – найважливіший і більший за теперішній адміністративний центр Києва. Звісно, що основною метою цих всіх центрів є розвантаження транспортних потоків.

Однак жага до наживи перемагає суспільну необхідність. У запропонованому проекті ДПТ територія відводиться під житлову забудову, що означає жирний хрест на перспективах розвитку столиці.

Даний проект намагаються протягнути поспіхом, поки його злочинна суть не набула розголосу. Справа в тому, що на Рибальському розташований завод «Ленінська кузня», який займає більшу частину території півострова. 80% акцій заводу належить Порошенку, ще 12% – Кононенку. Формально «Ленінська кузня» – ні при чому, бо інвестором проекту виступає компанія, яку на містобудівній раді представляє колишній заступник головного архітектора Вавриш. Фахівці стверджують, що власники «Ленінської кузні», продавши її після затвердження даного ДПТ, зароблять 1,2 млрд, оскільки цінним є не сам завод, а земля, що є у його користуванні. Якщо ж «Ленінська кузня» або інша афілійована до власників компанія стане замовником і розпорядником будівництва – зароблені бариші будуть куди більші.

фото2

Досить підозріло виглядають техніко-економічні показники запланованого у ДПТ будівництва, адже середня житлова забезпеченість передбачена 45 м.кв. на людину, що вдвічі перевищує даний показник по Києву, а середня площа квартир має становити 116 м.кв. Але чи треба очікувати в майбутньому таке собі напівелітне «місто у місті» для 21 тисячі представників середнього класу, чи маємо справу із банальною фальсифікацією основних показників задля отримання надприбутків від майбутньої забудови? А в результаті отримаємо «ґетто» з удвічі вищою за нормативи щільністю населення і хіба половиною необхідної інфраструктури.

Ще одним скандальним питанням, яке активно проштовхує київська влада, є ДПТ «Микільська Слобідка», який разом із ДПТ «Рибальський» винесено на затвердження постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування у вівторок.

Що цікаво, на цю територію вже затверджено у 2005 році «ДПТ по вул. Степана Сагайдака, 101», однак… Компанія розробник ДПТ, сумнозвісна «Terra Project», уклала угоду про розробку з КМДА 25 січня 2016-го, а вже наступного дня представила проект на громадських слуханнях.

Як можна було за один день розробити такий серйозний містобудівний документ? – Виявляється, можна, якщо просто скопіювати все із забракованого громадськістю минулого року «ДПТ Сагайдака»!

У «ДПТ Микільська Слобідка» кричуща незаконність вилазить звідусіль. Наприклад, Київрада не давала дозвіл на  його розробку, а на громадське обговорення у січні-лютому 2016 був представлений один проект, а зареєстрований у Київраді 16 червня – зовсім інший. Маємо справу з очевидною службовою підробкою документів.

Щільність населення у житлових кварталах – 880 осіб на гектар (за рекомендованих будівельними нормами 100-200, максимум 450 людей на гектар), відсутність школи та зелених зон… Весь масив разом з нинішніми будинками має аж один сквер площею 0,4 га. Це на 18 тисяч нинішнього населення та щонайменше 26 тисяч запланованого!

Про колапс електромереж, про колектор на масиві, який і так ледь працює впівсили, про Дарницьку ТЕЦ, яка не має змоги обігріти додаткову кількість будинків – годі й казати.

Звичайно, що ДПТ «Микільска Слобідка» не мав би жодних шансів на реалізацію, якби не одне «але». Інвестором-замовником  його розробки є «ТОВ Акрон Інвест», яка записана на Андрія Манжелея – племінника Леоніда Юрушева. З 2001 по 2010 рік Манжелей керував девелоперською компанією Юрушева «Ярославів Вал». Варто зауважити, що з 2003 по 2010 рік він був безпосереднім керівником теперішнього заступника голови КМДА Олександра Спасибка, який розписується на багатьох документах у ролі суб’єкта подання. Маємо типовий конфлікт інтересів.

Розробником документації є сумнозвісна «TerraProject», яка розробляє чимало таких саме скандальних ДПТ по Києву, в тому числі ДПТ Рибальського острова, тому вже звичними виглядають фальсифікації техніко-економічних показників запланованого будівництва на ділянці інвестора-замовника. Здавалось би, 39.5 м.кв. на людину і середня площа квартир 62 м.кв. – не так уже й багато у порівнянні з ДПТ Рибальського острова, але врахувавши площу ділянки під будівництво, отримаємо реально очікувану щільність населення – 1200-1300 осіб на гектар замість 850, як вказано у ДПТ. Ще однією цікавою знахідкою розробника стало посилання на рішення Київського господарського суду від 18.02.2016 № 826/14642/15, яким визнано незаконним та скасовано рішення Київської міської ради від 08.10.2009 № 365/2434 «Про затвердження проектів прибережних захисних смуг водних об’єктів м. Києва». Оскільки прибережна захисна смуга (ПЗС) Дніпра біля Русанівської затоки тепер становить 100 м, то збільшується і розмір рекреаційної зони вздовж берега, а майбутні зелені насадження в цій зоні, за думкою розробника ДПТ, мають забезпечити потреби запланованого населення. Проте як розробники, так і місцева влада «забули» одночасно з цим передбачити заборону забудови своїх «перспективних зелених насаджень» – вздовж берега у прибережних захисних смугах будують свої житлові комплекси Державна корпорація «Укрбуд», комунальний «Житлоінвестбуд-УКБ» та скандальна група «Фундамент».

Аби протягнути скандальний ДПТ «Микільска Слобідка», владна команда вирішила підключати і депутатів з інших політичних сил. Зокрема, вже є певні домовленості з керівництвом фракції «Батьківщина» у Київраді. Минулого року за активної участі депутата  Тетяни Меліхової на Микільській Слобідці, на території, що входить до ДПТ, була здана в оренду ділянка «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі». Це рішення викликало шквал незадоволення. Київрада примудрилася здати в оренду частину ділянки, яку орендувала автостоянка, що мала всі необхідні документи. Власники стоянки звинувачують депутата «Батьківщини» у банальному рейдерстві. Тоді, щоби звільнити ділянку від орендарів, Тетяна Меліхова звернулася за допомогою до Віталія Кличка.

фото 3

Тепер же в обмін на збереження кафе на 25 «сотках» на вул. Луначарського, 24-а Тетяна Меліхова вже публічно заявила на останньому засіданні земельної комісії, що підтримує ухвалення злощасного ДПТ для Микільської Слобідки.

Джерело: Володимир Тищенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ