Володимир Тищенко, відеоблогер
Володимир Тищенко, відеоблогер

Завтра (09.08.2016) о 12:00 Київський апеляційний господарський суд розглядатиме справу щодо скасування рішення Київради про надання статусу скверу скандальній земельній ділянці біля м. Осокорки. Даний сквер був створений в червні минулого року попри те, що ще в квітні 2015 року Віталій Кличко активно лобіював інтереси свого однопартійця, депутата Київради Сергія Котвицького, щодо будівництва на місці скверу торговельного центру.

Міський голова перед виборами був вимушений задовольнити вимоги громади та розірвати договір оренди землі з горе-забудовником. Однак після виборів мер столиці вирішив повернути скандальну землю своєму однопартійцю. Для цього забудовник ТОВ «Скай-Буд ЛТД» подав позов на Київраду про скасування її ж рішення про створення скверу. 18 квітня цього року даний позов в одне засідання був успішно злитий Київрадою. Громада дізналася про це лише після того, коли забудовник розіслав комунальним службам листи щастя про заборону будь-яких дій щодо даної земельної ділянки, зокрема, навіть заборону поливати дерева. І це попри те, що раніше в юрдепартаменті Київради обіцяли активістів Осокорків інформувати про будь-які перешкоди щодо облаштування скверу.

Лише завдяки громадському супротиву Київрада була змушена подати апеляцію на рішення першої інстанції. Завдяки пікету судді апеляційної інстанції були змушені залучити громаду в якості третьої сторони, яка не заявляє самостійних вимог на предмет суперечки попри те, що представники забудовника клопотали про проведення закритого судового засідання, видаливши із зали вільних слухачів.

Чи підуть судді стежкою, накресленою стратегами Кличка, про скасування його ж рішення про створення скверу та побудови на його місці торговельного комплексу – кияни дізнаються вже завтра.

Джерело: Володимир Тищенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ