Володимир Тищенко, відеоблогер
Володимир Тищенко, відеоблогер

Сьогодні Київський апеляційний господарський суд скасував рішення Київради про створення скверу біля станції метро Осокорки. Сквер, за який було пролито чимало крові проіснував на папері лише 14 місяців.

Через відверте покривання міським головою свого однопартійця-забудовника Сергія Котвицького, протести проти будівництва торгового центру на зеленій зоні біля метра Осокорки розпочалися у червні минулого року.

Лише після того, як 19 травня 2015 року на Осокорках стався величезний скандал через бійку місцевих мешканців з «тітушками», які охороняли забудову ТОВ «Скай Буд ЛТД», мер ініціював розірвання договору оренди землі з забудовником та створення скверу. Висадивши перед виборами там дерева на 190 тисяч гривень, міський голова на цьому добре пропіарився.

Після того, як Кличка переобрали вдруге на пост мера, ситуація навколо скандального скверу кардинально змінилася. Дерева однієї ночі були цинічно зрізані, а забудовник подав позов про скасування рішення Київради про створення скверу, який представники столичної влади, не надавши належних доводів, успішно програли. Громада взагалі випадково дізналася про позов, і це попри те, що в юрдепартаменті Київради обіцяли активістів Осокорків інформувати про будь-які перешкоди щодо облаштування скверу. Що стосується апеляційної скарги Київради, то її можна описати одним речення: «А Баба Яга проти» – знову без належних доказів.

І, наостанок, не став би забудовник подавати позов, не домовившись про це з міською владою, яка й після скасування рішення про сквер, має безліч важелів впливу, щоби не дозволити щось будувати на транспортній розв’язці, біля виходу з метро та поряд з бомбосховищем.

Кличко хоч і буде розводити руками і розповідати, що він зробив все можливе: створив сквер, пропонував виділити забудовнику альтернативну земельну ділянку, що продажні судді…, але переконаний, що активна громада Осокорків не повірить доводам мера і не дозволить забудовувати зелену зону.

Джерело: Володимир Тищенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ