Володимир Тищенко, відеоблогер
Володимир Тищенко, відеоблогер

Ввечері 29 вересня мешканці Оболоні прийшли в середню школу №170 на громадські слухання з питання будівництва ТРЦ над станцією метро «Героїв Дніпра». Ще за декілька днів до слухань, громадськості стало відомо, що представники забудовника скандального ТРЦ платили оболонцям від 100 до 500 гривень, за те, щоби ті проголосували за будівництво комплексу над станцією метро. Знаючи про те, що актова зала школи, яку, незрозуміло чому, мер столиці визначив для проведення слухань, не зможе вмістити всіх бажаючих, «оболонці», які виступали проти будівництва ТРЦ, прийшли на слухання завчасно, щоби потрапити до зали. Їхні побоювання не були перебільшені.

Начальник Оболонського управління поліції Михайло Ніконов, пропустив у школу так звану ініціативну групу, яка прийшла з відповідними мандатами. Всіх інших, щоб отримати цей мандат вистроїли в довжелезну чергу для проходження реєстрації. Активісти, які першими зареєструвались та потрапили до залу, побачили, що там вже знаходилися люди, які не проходили відповідної реєстрації й отримали мандати завчасно. На всіх стільцях, які ще були вільні, лежали аркуші паперу з надписом «Не займати». Варто зауважити, що ініціативна група, яка видавала мандати, була зареєстрована в райдержадміністрації 15 липня, а дозвіл на будівництво ТРЦ над метро був виданий лише 19 липня. Голова цієї ініціативної групи Марина Летюга, яка працює інструктором з йоги, так і не відповіла, звідки вона, реєструючи свою ініціативну групу, наперед могла знати, що буде будуватись над станцією метро.

Після того, як в переповнену залу зайшло 280 осіб з мандатами, реєстрація припинилась і поліція вже нікого не пропускала. Враховуючи те, що на той час на шкільному подвір’ї перебувало більше «оболонців» ніж було у залі, нардеп Юрій Левченко запропонував провести громадські слухання на вулиці, що й було зроблено. Близько 400 осіб проголосували за припинення скандального будівництва, яке загрожує життю людей, що користуються метрополітеном. Попри таке одноголосне волевиявлення, ініціативна група, яка залишилась в залі, намагалась провести своє голосування. Зрештою під крики ганьба, представники ініціативної групи забудовника залишили приміщення школи.
«Оболонці» переконані, що в фейкових слуханнях, крім забудовника був зацікавлений і мер столиці, який проігнорував громадські слухання, зайняв позицію страуса і робить вигляд що проблеми станції метро «Героїв Дніпра» не існує.

Джерело: Володимир Тищенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ