Володимир Тищенко, відеоблогер
Володимир Тищенко, відеоблогер

Вчора більшість ЗМІ розповідали про те, як проходить демонтаж незаконної надбудови на Будинку профспілок. І дійсно, чого це Кличку не купатися в променях слави, якщо Київрада виграла суд, який і вирішив її знести? Але є одне але…

Надбудова над штабом революції на Майдані Незалежності є яскравим прикладом будівельного свавілля, яке зараз панує в столиці. Вона була зареєстрована, як «реконструкція внутрішніх приміщень», а її виконанням займалася компанія пов’язана з фігурантом кримінальних хронік Іваном Балабаном.

З моменту будівництва (вересень 2014 року) київська влада ніяк не помічала скандального будівництва у себе під носом. Знущання над пам’яттю Майдану відбувалося на відстані якихось 300 метрів від Київської міської ради.

Якби не суспільний резонанс – київська влада й надалі б залишалась у позі страуса і робила вигляд, що нічого не відбувається. Зрозумівши, що скандалу не уникнути, Київрада, через пів року після того, як забудовник розпочав паплюжити символічну будівлю таки подала позов.

Ділки ледь не отримали ділянку за Будинком профспілок
Ділки ледь не отримали ділянку за Будинком профспілок

Те, що забудовник, у якого не було жодного документа на будівництво, програє суд, було зрозуміло. Не зрозумілим залишається інше, навіщо за декілька днів до рішення суду першої інстанції Кличко підписав меморандум з Київською міською радою профспілок, яка раніше погодила це будівництво? З меморандуму випливає, що в обмін на знесення надбудови місто виділить забудовнику землю і забезпечить ще низку привілеїв для підрядника. http://www.pravda.com.ua/news/2015/07/3/7073343/

Йдеться про банальну схему рейдерського захоплення дорогої столичної землі, в якій бере участь столична влада.

Тобто за такою логікою, щоб отримати шматок землі десь на Хрещатику, для цього потрібно зробити надбудову на будинку поруч. Потім укладається меморандум з Кличком, що ви надбудову самостійно демонтуєте, а Київрада дарує вам землю поряд з цим будинком.

Джерело: Володимир Тищенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ