Володимир Тищенко, відеоблогер
Володимир Тищенко, відеоблогер

Новий земельний скандал назріває в Києві – церква мормонів хоче забудувати столичний сквер.

Йдеться про гектар зеленої зони на розі вулиць Татарської та Глибочицької в Шевченківському районі столиці. Свого часу Київрада передала в оренду цю земельну ділянку для будівництва їхнього храму. Оскільки ця зелена зона впродовж багатьох років була в занедбаному стані, а орендар не виконував умови договору, депутат від даного мікрорайону Святослав Кутняк подав на сесію відповідний проект рішення і Київрада розірвала договір з мормонами та створила на цьому місці сквер. Однак облаштувати його так і не вдалося. Палиці в колеса почав встромляти депутат Київради від «Самопомочі» Роман Марченко, який зареєстрував свій проект про скасування рішення Київради щодо утворення скверу та повернення землі мормонам.

Вчора під час сесії Київради мені вдалося поспілкуватися з головою фракції «Самопоміч» у Київській міськраді Сергієм Гусовським. На мої аргументи з приводу того, що його колега вчиняє неправильно, бо намагається скасувати рішення про сквер, яких у Києві й так обмаль, Гусовський відповів, мовляв, депутат Марченко є адвокатом і діє винятково у законний спосіб, тому фракція його повністю підтримує.

Гусовський зробив вигляд, що йому невідомі очевидні факти того, що депутат Марченко в Київраді відверто лобіює бажання церкви мормонів забудувати сквер. Мені довелося йому нагадати, що Марченко є автором лише одного законопроекту, і якраз про скасування рішення щодо утворення цього скверу! Він активно проштовхував це рішення через необхідні комісії Київради, ходячи на них під ручку з головою церкви мормонів в Україні Володимиром Лободою. А на комісіях його проект активно підтримують депутати «Самопомочі». Гусовському довелося визнати, що є конфлікт інтересів, коли депутат Марченко є автором законопроекту про скасування парку і повернення землі мормонам, а його юридична фірма представляє інтереси мормонів в судах.

Самопоміч

Очільник Київської «Самопомічі» пообіцяв, що наступного понеділка на фракції він підніме це питання і, можливо, відсторонить Марченка від обговорення питання щодо скверу. Взагалі позиція «Самопомочі» «нічого не знаю, нікого не бачив» –  це улюблена тактика столичного осередку Гусовського.

Наприклад, представник мормонів у суді Арсеній Герасимів, який працює в юридичній фірмі депутата Марченка «Ілляшев та Партнери», робить вигляд, що не знає свого роботодавця Марченка.

Як на мене, то мормони, власність яких у світі оцінюють у понад 11 мільярдів доларів, добре фінансово, так би мовити, вмотивували київську «Самопоміч», яка печеться про будівництво їхнього храму в центрі Києва на місці скверу. Найсмішніше те, що свого часу депутати «Самопомочі», у тому числі й Сергій Гусовський, голосували за створення даного скверу і не бачили там жодних порушень, але згодом їхня думка кардинально змінилась!

З достовірних джерел мені стало відомо, що цю проблему, яка може іміджево вдарити по рейтингу не тільки Київської «Самопомочі», обговорює найвище керівництво партії. Чому обговорює? Тому що крім удару по рейтингу, це ще й б’є безпосередньо по місту Львову, яким керує лідер «Самопомочі» Андрій Садовий. Що я маю на увазі? Поясню спеціально для пана Гусовського.

Якщо підсумком дій «Самопомочі» в цьому питанні стане унеможливлення розірвання Київрадою в односторонньому порядку договорів оренди з недобросовісними орендарями – це буде прецедент, і пан Садовий, який, напевно, також використовує у Львові подібну практику з недобросовісними орендарями, опиниться в дуже незручній ситуації.  Навряд чи керівництво «Самопомочі» дійсно готове піти на створення небезпечного прецеденту і фактично лишити партію можливості впливати на резонансні питання недобросовісного землекористування в цілому в Україні. Тож лишається сподіватися, що ми маємо справу лише з бізнес-інтересами окремої особи – Романа Марченка – та простою необізнаністю в цьому питанні добродія Гусовського…

Джерело: Володимир Тищенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ