АТО
Генштаб у своєму аналізі трагедії під Іловайськом перекладає відповідальність на солдатів, – Бутусов

Журналіст і волонтер, головред ресурсу «Цензор.нет» Юрій Бутусов заявив, що низка даних в доповіді Генштабу про причини трагедії під Іловайськом не відповідає дійсності. «Героїв Іловайська через рік вбивають знову. Цього разу брехнею. Цього разу свої», – зазначив він на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

«Почитав доповідь Генштабу – їх версію про Іловайськ. Соромно. Дуже соромно перед сотнями загиблих хлопців, що ми допускаємо, щоби брехуни і негідники оскверняли їх пам’ять і перекладали всю відповідальність на загиблих солдатів», – пише Бутусов.

За його словами, однією з найбільш цинічних і брехливих заяв в доповіді є: «Розвідувальна інформація про перетин державного кордону України колонами військової техніки Збройних сил РФ почала надходити в штаб АТО та Генерального штабу 25 серпня 2014 року».

«Знаєте, чому вони брешуть, що дізналися про російське вторгнення 25 серпня? Щоби виправдати, чому під час вторгнення 24 серпня командуючий АТО Муженко поїхав до Києва на парад отримувати погони генерал-полковника. У той час, поки Муженко прикручував погони до мундира, його солдати гинули під Іловайськом, і жодних заходів командування АТО не зробило. І ось тепер щоби приховати цей злочин, Генштаб фальсифікував звіт, і виключив з нього офіційні документи…», – продовжує він.

Насправді, за словами журналіста, військова розвідка України попередила про вторгнення ще на початку серпня: «А в журналі бойових дій сектора «Д» зафіксовано і підтверджено показаннями офіцерів слідчої комісії ВР, що о 14.30 23 серпня командуючий АТО Муженко і начальник штабу Назаров були повідомлені генералом Литвином про вторгнення російських військ, яке українські офіцери – полковник Ромигайло, зокрема, – спостерігали своїми очима і доповідали неодноразово в штаб АТО. 24 серпня командуванню АТО надійшли докладні доповіді про російське вторгнення від усіх спецслужб, від СБУ, прикордонників, військових, СЗР, ГУР МО. О 17.00 я зв’язався з командиром роти 28-ї бригади Дмитром Завадським, який знаходився в Старобешевому, і він розповів, що особисто спостерігає як російські танки перерізали основну трасу на Іловайськ – солдати під виглядом місцевих жителів підходили до російських військових, а танки розгорталися в прямої видимості. Зрозуміло, ця інформація була передана військовими по всіх каналах, включаючи штаб АТО. Машини постачання 40-го батальйону Тероборони були розстріляні росіянами під Старобешевому, загинули люди під вогнем агресора. Цю інформацію підтвердили всі офіцери штабу сектора «Б» – вони всі були очевидцями цих подій і дали відповідні свідчення. До вечора 24 серпня наші війська залишили Старобешеве, Кутейникове, потрапили в оточення підрозділи Нацгвардії та прикордонники в районі Лісочого. Все це негайно доповідалося командуванню АТО. Але виявляється, Муженко отримав цю інформацію тільки 25-го серпня – що ж, виходить, Генштаб визнав, що ухилявся від виконання службових обов’язків під час російського вторгнення».

Також Бутусов наголошує, що всі ці факти вже були вивчені і численні свідки були вже опитані слідчою комісією ВР. Факти і документи очевидні. «Мабуть тим, хто фальсифікував доповідь і отримував криваві гроші, здається, що вони будуть абсолютно безкарні. Аж ніяк. За публікацію неправдивих відомостей в якості офіційних даних вам доведеться відповідати рано чи пізно. Ви занадто недооцінюєте наше громадянське суспільство, якщо думаєте, що хвилею піару в ЗМІ та соцмережах ви досягнете того, що люди зречуться пам’яті героїв Іловайська, які до кінця виконували обов’язок перед Батьківщиною», Бутусов зазначає він.

«Потрібен суд, якнайшвидший суд, розгляд справи і судовий вирок. Щоби на суді були оголошені всі документи та накази – і тоді всім стане ясно, що сталося і хто винен. Той, хто свідомо затягує суд щодо Іловайська – такий же співучасник злочину, як і путінські вбивці. Сподіваюся, у нас в країні є парламент, і ті депутати, у кого є совість, на річницю Іловайська зберуть підписи за відставку Муженка. Коли країну захищають брехуни – країна беззахисна», – підсумував журналіст.

У четвер, 13 серпня, Генштаб ЗСУ представив документ з аналізом ходу АТО та наслідків вторгнення Російської Федерації в Україну в серпні-вересні 2014 року. У Генштабі зазначили, що документ підготовлено для того, аби дати правдиву інформацію про перемоги й поразки України в серпні-вересні 2014 року, а також про їх передумови та наслідки.

Нагадаємо, що за словами головного військового прокурора Анатолія Матіоса, в ході подій в Іловайську загинули 366 бійців антитерористичної операції, 429 – отримали поранення. За даними військових експертів, кільскість загиблих становить до двох тисяч.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ