волонтери
Волонтери отримають статус учасників війни

Кабмін поширив дію статусу учасника війни на членів сімей військовослужбовців, добровольців і волонтерів, які загинули під час АТО. Про це йдеться в постанові №740 від 23 вересня, повідомляють Українські новини.

Кабмін надав статус сім’ям громадян, які добровільно забезпечували (або добровільно залучалися до забезпечення) проведення АТО (зокрема, здійснювали волонтерську діяльність) і загиблих (зниклих безвісти) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних при забезпеченні проведення АТО, перебуваючи безпосередньо в районах операції в період її проведення.

Також такий статус надається сім’ям загиблих учасників добровольчих формувань, які були утворені або самоорганізувалися для захисту України, за умови, що в подальшому такі формування були включені до складу армії, МВС, Нацгвардії та інших військових формувань і правоохоронних органів, які взаємодіяли з такими підрозділами.

Уряд надав статус учасників війни, сім’ям загиблих військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) і працівників Збройних сил, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Прикордонної служби, спецслужби транспорту, військовослужбовців військових прокуратур, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, Управління держохорони, служби спецзв’язку, ДСНС.

Крім того, такий статус надано сім’ям загиблих працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення АТО і загинули (зникли безвісти) від поранення, контузії чи каліцтва, отриманих безпосередньо в районах зони проведення АТО.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив раніше, щов важає занадто тривалим порядок оформлення та надання військовослужбовцям статусу учасників АТО й вимагає скорочення терміну його надання і видачі відповідних документів бійцям. Крім того, президент доручив розмежувати статуси учасника бойових дій та учасника війни.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ