Донецький аеропорт
Волонтерам дозволили шукати тіла «кіборгів» на території донецького аеропорту

Представники волонтерської гуманітарної місії «Евакуація-200» («Чорний тюльпан»), що займається розшуком та вивезенням решток українських військовослужбовців, які загинули у зоні АТО, 13 жовтня 2015 року, вперше вирушили до Донецького аеропорту, де в минулому й на початку цього року відбувались найзапекліші бої. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook один із членів пошукової групи Ярослав Жилкін, очільник ВГО «Союз «Народна пам’ять».

«Сьогодні дали «добро» на роботу в районі Донецького аеропорту (нарешті). Охочих залишитися на базі не знайшлося», – написав він. Хто саме «дав добро», Жилкін не уточнює. Не виключено, що йдеться про керівництво бойовиків, оскільки територія зруйнованого аеропорту перебуває за лінією фронту («лінією розмежування»).

За словами волонтерів, найскладніше потрапити на місця боїв в Луганській області – місцеві проросійські терористи не допускають групу до роботи. Досліджувати руїни донецького аеропорту «Чорний тюльпан» також буде вперше.

Нагадаємо, бої українських військовослужбовців з російсько-терористичними військами в терміналах Донецького аеропорту (ДАП) тривали з 26 травня 2014 до 22 січня 2015 року. Повідомляється, що під час ДАП загинули близько 200 українських захисників, але точні цифри втрат серед бійців ВСУ й добровольців досі невідомі.

Після того, як будівлі обох терміналів ДАП – «старого» та «нового» – були повністю зруйновані внаслідок влаштованого росіянами потужного підриву, а територія об’єкту стала повністю прострілюватися, на 242-му дні оборони аеропорту українські «кіборги» (як називають захисників ДАПу) змушені були відступити зі своїх позицій.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ