den_gnivu
Вперше твір Косача «День гніву» був опублікований у 1947 році у німецькому Регенсбурзі

У видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» вийшов роман «День гніву» письменника-емігранта Юрія Косача, якого вважають одним із найуніверсальніших і найталановитіших українських митців, передає Gazeta.ua.

«Це – книга про українське повстання 1648 року під проводом Богдана Хмельницького. Роман написаний 1947 року в Німеччині. На думку літературознавців, це найкращий роман української літератури про Хмельниччину», – повідомив літературознавець Володимир Даниленко.

«Юрій Косач – племінник Лесі України. Один із найкращих стилістів української прози ХХ століття. Помер 11 січня 1990 року в місті Пасеїк, штат Нью-Джерсі, США», – розповів він.

«Я абсолютно переконаний у тому, що роман Юрія Косача «День гніву» неодмінно треба зарахувати до програми навчання української літератури в середніх школах України», – зазначив літературознавець Марко Стех, який є автором післямови до книги.

Роман «День гніву» потрапив у продаж 30 серпня.

Косач
Юрій Косач

Довідка. Юрій Косач – український поет, прозаїк, драматург, редактор. Племінник Лесі Українки та онук Олени Пчілки, він був одним з найуніверсальніших і найталановитіших українських письменників. Тривалий час Косач змушений був перебувати в еміграції (Польща, Чехословаччина, Австрія, Німеччина, Франція, Америка).

Він мав безліч імен та літературних псевдонімів, за якими змушений був ховатися протягом свого життя: Я.Косарич, Г.Рославець, А.Зорянич, Андрій Скиба, Ю. К., К. Ю., Колодяжинець, Крига Гордій, Вадим Іскра, Ю. Р.-ко, Орлине Перо, Бобрієвич, Гордієнко, Волинський, Мстиша, Омега, Пілігрім, Харківець тощо.

Вперше твір Косача «День гніву» був опублікований у 1947 році у німецькому Регенсбурзі. Потім, вже у 1994 році, його надрукував львівський щомісячний літературно-мистецький і громадсько-політичний часопис Національної спілки письменників України «Дзвін».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ