ЗСУ
Вперше з 1960 року в українській армії запровадять харчування за новими стандартами

У 10 військових частинах української армії з 2016 року буде запроваджено харчування за новими стандартами. Про це повідомила керівник проекту «Реформа харчового забезпечення Збройних Сил України» Діана Петреня, передає НБН.

«Ми працюємо над тим, щоби з січня наступного року плавно, але масштабно почати впроваджувати нову систему харчування у Збройних Силах України», – повідомила Петреня. За її словами, в обраних окремих військових частинах була різна матеріально-технічна база й існували відмінності в організації харчування. «До цього протягом семи місяців проходили заходи, які мали на меті принципово змінити підхід до харчування особового складу, незмінний з 1960-х років», – додала вона.

Проект також передбачає оновлення кухонного обладнання військових частин, впровадження системи «Електронний склад» та електронного обліку харчування. Раніше голова Міноборони Степан Полторак заявляв, що армія перейде на нову систему харчування до 2017 року.

У травні Кабінет Міністрів вніс зміни до норм харчування військовослужбовців Збройних сил та інших військових формувань. У постанові, затвердженій 29 квітня та оприлюдненій на сайті уряд, до переліку продуктів додали сало шпик (50 грамів на день) і мед (або джем), змінено норми деяких позицій. Так, зменшено на 50 г хліба, до 350 г. У червні бійцям АТО додали в раціон яйця і збільшили порцію м’яса.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ