Лідери КНР і Тайваню проведуть першу за 66 років зустріч
Лідери КНР і Тайваню проведуть першу за 66 років зустріч

Історична подія на Сході: лідери КНР і Тайваню домовилися про першу за всю історію зустріч керівників двох держав. Про це повідомляє BBC.

На зустрічі в нейтральному Сінґапурі лідер КНР Сі Цзіньпін і Президент Тайваню Ма Інцзю мають намір обговорити ситуацію в протоці, що відокремлює Тайвань від Китаю. Офіційний представник Ма Інцзю заявив, що метою президента на переговорах буде збереження наявного статус-кво. За його словами, за підсумками переговорів не буде підписано жодних документів, а Президент Тайваню не стане виступати з офіційною заявою. У КНР підтвердили факт домовленості про зустріч, однак від подальших коментарів у Пекіні утрималися.

Зустріч у Сінгапурі вже привітав Державний департамент США, який заявив, що Вашинґтон вітає будь-які кроки, які сприятимуть зниженню напруженості в регіоні. Опозиція Тайваню, у свою чергу, піддала критиці рішення Ма Інцзю за те, що він перед укладенням домовленості не поставив до відома лідерів найбільших парламентських фракцій. Там зажадали звіту від президента.

Відповідно до китайських законів, Тайвань є провінцією КНР, проте де-факто після 1949 року, коли завершилася громадянська війна, Тайвань не підкоряється Китаю. Лише в 1979 році США встановили дипломатичні відносини з КНР, пообіцявши при цьому захищати уряд в Тайбеї. У 1990-ті роки КНР і Тайвань уперше почали проводити переговори на різних рівнях, однак про зустріч лідерів досі не йшлося.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ