_90556113_b8798a8f-1c49-4039-9ef3-ab212ba9a8d0
Протести проти американської військової присутності на острові проходять на Окінаві майже регулярно з 1995 року

Влада США вирішила повернути Японії шосту частину території острова Окінава, на якому американські військові проходять бойову підготовку в умовах джунглів. Про це повідомляє Російська служба Бі-бі-сі.

Вашингтон поверне в користування японської влади чотири тисячі гектарів землі. При цьому таку велику територію американські військові віддають Японії вперше з 1972 року.

Повернення частини території табору Camp Gonsalves було узгоджено з японською стороною ще в 1996 році, проте рішення досі не реалізували.

Американська військова присутність на Окінаві триває з кінця Другої світової війни. Там розташовується понад половина з 50 тисяч американських військовослужбовців, що базуються в Японії. Військова база на Окінаві є для США ключовою в Азії.

Як відомо, протести проти американської військової присутності на острові проходять на Окінаві майже регулярно з 1995 року, коли американських військових звинуватили в зґвалтуванні та вбивстві 20-річної дівчини.

Після цього на Окінаві пройшли багатотисячні акції протесту, учасники яких вимагали, щоб американські військові залишили острів. Японія заявила протест США і зажадала вжити заходів щодо посилення дисципліни серед американських військових на території країни.

Обурення жителів острова також викликали плани перенести основний комплекс будівель ВМС США з центру острова на північне узбережжя, де майже немає поселень і зберігається унікальна природа.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ