ув`язнення
День у СІЗО рахуватимуть за два дні у в’язниці

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув`язнення у строк покарання)» №3413. За це рішення проголосували 255 народних депутатів із 319, зареєстрованих у сесійній залі.

Законом, одним із авторів якого є депутат від «Батьківщини» Надія Савченко, пропонується встановити, що зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того ж кримінального провадження, в межах якого до особи було застосовано попереднє ув`язнення, провадиться з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

У випадку призначення судом іншого покарання, аніж позбавлення волі, зарахування строку попереднього ув`язнення в межах того ж кримінального провадження здійснюється у такому порядку: строк попереднього ув’язнення переводиться у строк позбавлення волі відповідно до визначеного абзацом першим цієї частини статті співвідношення; визначений відповідно до підпункту першого цього абзацу строк позбавлення волі переводиться в інший призначений вид покарання відповідно до співвідношення, визначеного частиною першою цієї статті.

Крім того, визначається, що при призначенні основного покарання, не зазначеного в частині першій цієї статті, суд зобов`язаний повністю звільнити засудженого від відбування такого основного покарання. Суд повинен звільнити засудженого від відбування покарання, якщо строк попереднього ув’язнення, відбутий засудженим в межах кримінального провадження, дорівнює або перевищує фактично призначене йому основне покарання із числа передбачених частиною першою цієї статті.

Цей Закон підлягає застосуванню до всіх осіб, щодо яких на момент набрання цим Законом чинності набрав чинності обвинувальний вирок, покарання за яким не відбуто повністю. Застосування цього Закону здійснюється за клопотанням засудженої особи, членів її сім’ї або захисника, судами, які виносили зазначені обвинувальні вироки, протягом двох тижнів з моменту отримання відповідного клопотання судом, або за власною ініціативою суду.

Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ