В Україні понад 1,5 млн людей страждають на розлади психіки
В Україні понад 1,5 млн. людей страждають на розлади психіки

В Україні проживають понад 1,5 млн осіб, які страждають на розлади психіки, передає УНІАН.

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, психічне здоров’я – це не просто відсутність психічного розладу. Це стан благополуччя, за умови якого кожна людина може реалізувати свій власний потенціал, впоратися із життєвими стресами, продуктивно та плідно працювати, а також робити внесок у життя своєї спільноти. Нині на частку психічних розладів припадає 12% глобального тягаря хвороб у всіх країнах світу, і переважно страждають на захворювання люди молодого та середнього віку.

На даний час в Україні проживають 1 млн. 690 тис. осіб, які страждають на розлади психіки і поведінки, 254 тис. з них є інвалідами внаслідок цієї патології. При цьому протягом останнього часу через кризові явища в економіці та трагічні події на Донбасі кількість відхилень у стані психічного здоров`я населення суттєво зросла, насамперед, за рахунок збільшення виникнення посттравматичних стресових розладів (ПТСР) як у військових, так і у цивільних осіб. Так, лише протягом 2014 року інвалідність внаслідок різного роду психічних розладів було встановлено для понад 10 тис. осіб.

Експерти під час круглого столу у парламентському Комітеті з питань охорони здоров‘я відзначили, що зростання показників захворюваності та інвалідності населення внаслідок психічних і поведінкових розладів віддзеркалює недостатню ефективність роботи вітчизняної психіатричної служби, та наголошували на необхідності її реформування.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ