кіберполіція
Путін хоче регулювати погляди і думки людей в Інтернеті

Господар Кремля вирішив ще ретельніше стежити за думками росіян. Звичайно, тотальний контроль запроваджується у рамках «боротьби з тероризмом». Зокрема, президент Путін підтримав ідею регламентування захисту особистих даних інтернет-користувачів, повідомляє ТАСС.

Під час зустрічі учасників форуму «Інтернет-Економіка» з Президентом Росії співзасновниця «Лабораторії Касперського» Наталія Касперська запропонувала регламентувати захист не лише персональних даних, але й так званих особистих даних, куди відносять контакти різних людей, їхні погляди, думки тощо.

«Давайте. В умовах боротьби з терором абсолютно вірно. Тільки акуратніше треба, щоби не втручатися в особисте життя громадян», – заявив він.

Касперська також запропонувала з цією метою створити єдиний центр моніторингу реагування на загрозу за аналогією зі збором цифрових загроз. За її словами, зараз закон захищає персональні дані користувача, але абсолютно ніяк не регулюється те, що називається особистими даними. При цьому соціальні мережі містять величезну кількість інформації. Це «джерело знань» дає величезну можливість, за її словами, маніпулювати людьми.

На її думку, необхідно, щоб іноземні сайти, такі як Facebook передавали свої сертифікати державі в обов’язковому порядку, якщо вони хочуть працювати на території Росії. «Треба створити правову основу для покарання за вчинення таких інформаційних атак», – заявила вона.

Читайте: Неповнолітнього прихильника «Правого сектора» засудили в РФ за пости в Інтернеті

Як повідомляв Інформаційний Акцент, керівництво освіти Саратовської області РФ направило до шкіл та вишів листи про заборону використання в діяльності закладів продуктів та послуг іноземних інтернет-компаній. Під заборону потрапили електрона пошта від Google, Yahoo, MSN та AOL, соцмережі Twitter, Facebook, Instagram, інтернет-мессенджер WhatsApp.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ