Литва
Литву пропонують перейменувати заради підвищення популярності в світі

У Литві знову виникла дискусія щодо зміни назви країни – з Lithuania на Lituania. З такою пропозицією на своїй сторінці в Facebook виступив економіст Жиґімантас Мауріцас.

За його словами, зараз назва країни є важковимовною для неангломовних людей. У результаті вони не можуть або бояться вимовити «Ліфьюенія», що погано позначається на популярності країни у світі. Щоби пояснити іноземцям, що це за країна і де вона розташована, мешканцям Литви часто доводиться згадувати сусідні країни, що багатьох дратує. «Ми безкоштовно рекламуємо Латвію або Естонію, а що отримуємо натомість? Із коментарів бачу, що не тільки мені набридли постійні пояснення, що це таке «Литва», що це не Україна, а країна поруч з Латвією. Тим більше, що відповідь частіше всього буває такою: «А, так-так, я знаю Ригу», – пише Мауріцас.

Він зазначає, що процес зміни назви країни насправді не такий уже складний. По-перше, подібні прецеденти вже були. Так, влада Естонії ще в 1921 році змінила англійську назву країни з Esthonia на Estonia. Він також нагадує, що Грузія ще в 2009 році попросила Литву називати її Ґеорґією, але литовська Комісія з мови відмовилася, хоча Японія та Південна Корея задовольнили прохання Тбілісі в 2011 і 2015 роках відповідно.

Економіст зазначає, що англійська мова, на відміну від литовської, є міжнародною, тому у випадку зі зміною назви Литви дозвіл Комісії з мови не потрібен, як і згода інших країн. «Якщо ми вирішимо міняти назву, нам не треба буде питати в англійців, американців, австралійців, жителів Нігґерії, Зімбабве, Намібії», чи можна нам викинути цю дурну букву «H» з нашої англійської назви?», – зазначає він.

«Англійська назва Литви залежить тільки від нас», – пише він, закликаючи співвітчизників почати вживати в Інтернеті варіант назви країни без букви h. «Що потрапляє в Google – то потрапляє в мову», – резюмує економіст.

До слова, Мауріцас – не перший, хто запропонував підкорегувати назву Литви. Раніше ця ідея вже звучала при поданні концепції презентації республіки в світі. Експерти, які розробляли її, зійшлися на тому, що ідея зміни англійської назви абсолютно не утопічна.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ