газ
Борг населення за спожитий газ становить 150 мільйонів

ПАТ «Київгаз» заявляє: борг населення за спожитий газ сягнув 150 мільйонів гривень, що негативно вплинуло на безкоштовне встановлення газових лічильників споживачам. Про це повідомляє прес-служба компанії.

«Згідно з законом, лічильники природного газу для населення встановлює газорозподільне підприємство безкоштовно. Оскільки борг населення за спожитий газ перед ПАТ «Київгаз» та ДП «Київенерджи» складає 150 мільйонів гривень, газопостачальник просто не має коштів для їх встановлення», – йдеться повідомленні.

У компанії пояснили, що кошти, які кияни сплачують за газ, не належать ДП «Київгазенерджи», тому підприємство не може ними розпоряджатись. «Сплачені кошти потрапляють на спеціальний рахунок, далі розподіляються та надходять до НАК «Нафтогаз України» в розмірі близько 85%, ПАТ «Укртрансгаз» в розмірі 8,5 %, цільова надбавка (держбюджет) – 3,4%, банк – 1% та ПАТ «Київгаз» в розмірі 2%». Фактично ПАТ «Київгаз» отримує лише близько 4 гривень від кожного абонента на рік», – йдеться в повідомленні.

У прес-службі «Київенерго» повідомили, що усі квартири повинні бути обладнані лічильниками газу до1 січня 2018 року. «Станом на зараз безкоштовно обладнали 16% помешкань споживачів. За кошти інвестпрограми, які ми отримуємо на встановлення лічильників, щоб усім 800 тисячам абонентам їх встановити, треба 30 років», – пояснила представниця прес-служби.

Ще однією проблемою вона назвала заниження норм споживання газу на одну особу. «Ці норми знизили. Зараз вони складають 3 кубометри на особу, але ми бачимо, що споживання у середньому становить 6 кубометрів на людину», – пояснила вона.

При цьому у «Київгазі» запевнили, що і надалі продовжать безкоштовно встановлювати лічильники, а погана платіжна дисципліна не вплине на проходження опалювального сезону у Києві. «Київгаз» також встановлює газові лічильники коштом споживачів. Коштує така послуга в середньому 2,5-3 тисячі гривень.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про зниження удвічі тарифу на природний газ для потреб населення за обсягу його споживання до 200 куб. м. на місяць.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ