кубик Рубіка
Підліток зі США зібрав кубик Рубіка менш ніж за 5 секунд і побив світовий рекорд

Лукас Еттер, 14-річний підліток з США, став свого роду Джимом Хайнсом, коли вперше у світі зібрав кубик Рубіка швидше ніж за 5 секунд. Досягнення, що виводить спідкубінґ на новий рівень, мало місце на змаганнях River Hill Fall-2015, які пройшли в Кларксвіллі, штат Меріленд, пише NEWSru.com.

Всесвітня асоціація кубика поки не підтвердила факт встановлення світового рекорду, вказавши, що дані перевіряють. Однак в асоціації погодилися з тим, що Еттер в будь-якому разі показав кращий час, ніж володар чинного рекорду Колін Бернс, який вирішив завдання за 5,25 секунди.

За умовами змагань кольорові грані кубика Рубіка розподіляються випадково, згідно з комп’ютерною програмою. Учасники мають 15 секунд на те, щоб оглянути кубик, перш ніж почати збирати його. Перший офіційний рекорд (22,95 секунди) був встановлений на першому чемпіонаті світу, що відбувся 1982-го році в Угорщині, на батьківщині винахідника кубика Ерно Рубіка. Проте потім спідкубінг впав у сплячку на два десятиліття. Наступний чемпіонат пройшов лише в 2003 році. За цей час швидкості в цій дисципліні зросли в кілька разів – завдяки появі різних методик вирішення завдання і навіть спеціальних мастил. Час вирішення головоломки фіксується за допомогою сенсорної панелі, яка фіксує, коли учасник змагання піднімає та опускає руки.

Довідка: Кубик Рубіка вигадав в 1974 році угорський скульптор Ерне Рубік. Вважається, що цей винахід – лідер серед іграшок за загальною кількістю продажів: у всьому світі було продано близько 350 млн. цих головоломок. У 2010 році науковці вивели формулу, яка дозволяє збирати кубик з будь-якого становища за 20 ходів. Роботи можуть впоратися з цим завданням за 3,25 секунди.

Спідкубінґ – це збирання кубика Рубіка на швидкість. Як правило, ним захоплюються підлітки та молоді люди у віці до 20 років, хоча в численних асоціаціях і на змаганнях не встановлюються жодні вікові обмеження. Чемпіонати проводять у декількох дисциплінах – залежно від кількості граней кубика. Також практикується збірка однією рукою, ногами, з закритими очима, збірка головоломок різної форми.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ