Онищенко підозрюється у причетності до реалізації природного газу за заниженою ціною за договорами спільної діяльності з ПАТ «Украгазвидобування»
Онищенко підозрюється у причетності до реалізації природного газу за заниженою ціною за договорами спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування»

Народний депутат України Олександр Онищенко заявляє, що зараз перебуває у Великій Британії. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«По-перше, я офіційно перебуваю у Лондоні. На абсолютно законних підставах і в рамках абсолютно законного вільного переміщення. Саме тут, за безпосередньої участі авторитетної міжнародної юридичної компанії, готовий проходити всі належні юридичні процедури у рамках доказу власної невинуватості у будь-чому», – зазначив Онищенко.

Крім того, він підтвердив, що в Росії справді був, про що і повідомляв відкрито у соціальних мережах.

«Це була абсолютно особиста і коротка поїздка, ніяк не пов’язана з жодними політичними чи економічними суперечками», – написав він.

«Буквально у найближчі години моя юридична група надішле до відповідних слідчих органів України офіційні листи із зазначенням мого абсолютно легального місця фактичного і юридичного перебування. А також спеціально вкаже у листі про те, що я готовий брати участь у будь-яких слідчих діях, але тільки через британську юрисдикцію. Більше того, з цього моменту ми намагатимемося донести до слідства просту і очевидну істину – необхідно працювати в рамках законності», – заявив Онищенко.

Також він повідомив, що оформляє дозвіл на проживання і просить політичного притулку у влади Великої Британії.

Говорячи про те, як він ставиться до наміру українських правоохоронців оголосити його в розшук, нардеп сказав: «Нехай оголошують… Я буду захищатися тут у відкритому європейському суді… У мене є докази, що це справа політична».

Як повідомлялося, 22 червня НАБУ та САП викрили організаторів схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в межах договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

5 липня з народного депутата Олександра Онищенка Верховна Рада зняла депутатську недоторканність, Рада дозволила його затримання й арешт, однак він чкурнув до Австрії.  Ще до ухвалення рішення парламентом виїхав у Росію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ