Блер заявив, що готовий нести відповідальність за усі помилки, допущені під час іракської кампанії
Блер заявив, що готовий нести відповідальність за усі помилки, допущені під час іракської кампанії

У Лондоні оприлюднили доповідь слідчої комісії, присвячену участі Великої Британії та ролі екс-прем’єра Тоні Блера у вторгненні США і союзників в Ірак 2003 року. Вона складається з 12 томів, пише Newsru.com.

Дата публікації доповіді збіглася з днем народження екс-президента США Джорджа Буша, який був провідним ініціатором вторгнення в Ірак.

Голова незалежної комісії з розслідування причин і обставин британської кампанії сер Джон Чілкот, озвучуючи висновки комісії, заявив: «Попри явні попередження, наслідки вторгнення недооцінили». За його словами, «планування вторгнення й підготовка дій після вторгнення в Ірак були вкрай недостатніми».

Він також зазначив, що «судження про серйозність загрози, яку нібито становила іракська зброя масового знищення, підносили з таким ступенем однозначності, яка не була виправдана». Проте в доповіді наголошується, що Ірак дійсно володів деякими запасами хімічної та біологічної зброї. Окрім того, правова база для британського вторгнення в Ірак 2003 року була незадовільною.

Об’єднаний розвідувальний комітет Британії був зобов’язаний роз’яснити Блеру, що отримані розвідувальні матеріали «не змогли виключити будь-які сумніви в тому, що Ірак продовжував виробляти хімічну та біологічну зброю або продовжив спроби створити ядерну зброю», зазначив Чілкот.

Окрім того, екс-прем’єра королівства попереджали, що внаслідок вторгнення британських військ в Ірак його країна піддасться загрозі, що виходить від терористичного угрупування «Аль-Каїда».

У свою чергу, Тоні Блер заявив, що готовий нести відповідальність за усі помилки, допущені під час іракської кампанії: «Я беру повну відповідальність за будь-які помилки – без будь-яких винятків чи виправдань».

Нагадаємо, кілька днів тому депутати з Лейбористської та Шотландської національної партій запропонували притягти Блера до відповідальності за участь британських солдатів у війні в Іраку в 2003-2009 роках.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ