вугілля
У пенсіонерів Донеччини немає грошей, щоби купити вугілля на зиму

Пенсіонери на Донеччині бояться прийдешньої зими, оскільки купити достатньо вугілля на опалювальний сезон їм не по кишені. Про це свідчать у своїх звітах спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

У звіті станом на 11 вересня йдеться про проблеми з приготуванням до зими на окупованих територій Луганщини. «Жителі контрольованих «ЛНР» селищ Cофіївське , Красний Кут і Грушеве повідомили СММ, що непокояться з приводу опалення їхніх будинків протягом зими, адже вугілля коштує 1 тисячу українських гривень за тонну, а їхня пенсія – 1 тисяча гривень на місяць. Співрозмовники СММ підрахували, що одному домогосподарству потрібно від трьох до дев’яти тонн вугілля на зиму», – зазначають спостерігачі ОБСЄ.

Вартість же вугілля на контрольованій урядом території під Маріуполем ще вища, як це випливає з іншого звіту ОБСЄ, складеного кількома днями раніше.

«Вісім жителів з контрольованої урядом Вільшанки сказали СММ, що вони стурбовані з приводу опалення своїх будинків під час прийдешньої зими, оскільки вугілля коштує 3 тисячі гривень за тонну, а їхня пенсія – лише 1 тисяча гривень на місяць. Працівники місії зазначили, що одному домогосподарству на зиму потрібно три-чотири тонни вугілля», – повідомляється в звіті ОБСЄ.

При цьому спостерігачі цієї організації, що працюють на російських прикордонних пунктах пропуску «Донецьк» і «Гуково», вже протягом багатьох місяців повідомляють у своїх щотижневих звітах про вивезення донбаського вугілля до Росії. Згадка про транскордонні перевезення вугілля міститься і в останньому за часом звіті – за 12 серпня поточного року.

Нагадаємо, 2 вересня міністр вугільної промисловості і енергетики Володимир Демчишин повідомляв про закупівлі Україною вугілля в Росії. Демчишин повідомляв, що перші 30 тис. тонн з РФ вже надійшли в Україну. Повідомлялося, зокрема, що Україна почала імпортувати російське вугілля-антрацит.Також повідомлялося про рішення українського Кабміну про те, що вугілля із зони АТО потраплятиме в Україну через територію РФ.

Зазначимо, Україна потребує вугілля з окупованих територій Донбасу, і цю обставину окупанти спробували використовувати як політико-економічну зброю проти України. Повідомлялося про заяву терористів про те, що вони заблокували постачання вугілля в Україну й висунули свої умови. Окупанти стверджували, що в України зараз критична ситуація, і їй потрібно 1,2 млн. тонн щомісячно палива з захоплених територій. Пізніше віце-прем’єр-міністр України повідомив, що постачання вугілля з неконтрольованих районів Донбасу відновлено.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ