Порошенко
У документах «панамського архіву» фігурує й ім’я українського президента Петра Порошенка

На сайті Київради з’явилася вельми цікава петиція. Її автором став Ігор Ніколаєв, який пропонує перейменувати вулицю Банкову, на якій розташована будівля Адміністрації Президента, на «Офшорну». Про це йдеться у повідомленні розділу «Петиції» на офіційному сайті столичної ради.

«У зв’язку з тим, що зараз іде загальне перейменування вулиць, просимо перейменувати вулицю Банкову на вулицю Офшорну. Вважаємо, що ця гарна назва краще відобразить дух змін у нашому місті та на 100% відповідатиме тим процесам, які проходять на вул. Банковій», – іронічно підкреслює автор петиції.

Нагадаємо, для того, щоби така петиція була розглянута столичною владою, вона має зібрати 10 тисяч підписів. На цей момент ініціатива набрала 652 підписи.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 10 травня Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував базу даних з інформацією про понад 200 тисяч офшорних компаній з «панамського архіву». Інтерактивна база даних дозволяє знайти ім’я власника офшорів і пов’язаних з ним компаній.

Нагадаємо, раніше у результаті витоку витоку 11 мільйонів документів з бази даних четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми Fonseсa, стало відомо, як впливові люди та політики використовують офшори, щоби сховати своє багатство.

У документах містяться дані про секретні офшорні компанії, пов’язані з сім’ями і сподвижниками президента РФ Владіміра Путіна, Хосні Мубарака в Єгипті, Муаммара Каддафі в Лівії та Башара Асада у Сирії. Фігурує в розслідуванні й ім’я українського президента Петра Порошенка.

16 травня народний депутат від парламентської фракції «БПП» Сергій Лещенко заявив, що готовий передати документи щодо причетності лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко до офшорів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ