Експерти і спортсмени прокоментувалии успіх українських паралімпійців
Експерти і спортсмени прокоментували успіх українських паралімпійців

Журналісти ВВС спробували з’ясувати, завдяки чому українській паралімпійській збірній вдається показувати такі приголомшливі результати в Ріо-де-Жанейро.

Журналісти Британської мовної корпорації спробували розібратися у причинах успіху українських спортсменів. Опитані ними експерти нагадали, що українська збірна фактично показала провальні результати під час цьогорічних Олімпійських ігор у Ріо, але Україна зайняла стійку позицію у трійці лідерів на Паралімпіаді.

На думку фахівців, це досить передбачуваний результат, оскільки українським паралімпійцям і під час минулих ігор вдавалося завойовувати лідерські позиції. Зокрема, 2004 року Україна посіла шосте місце в Афінах, а також четверте місце під час ігор у Пекіні 2008 року і Лондоні 2012 року. Нині ж українська збірна у змозі потрапити до трійки світових лідерів.

Головним винуватцем такого успіху називають очільника Паралімпійського комітету України Валерія Сушкевича, який розробив програму Інваспорт, що працює у кожній області нашої держави.

«В Україні ми створили найкращу систему фізичного виховання, спорту та реабілітації для людей з обмеженими можливостями», − зазначив Сушкевич.

Крім того, він підкреслив, що до центрів на реабілітацію приходять різні люди, тож зі ста можна знайти приблизно п’ятьох, які гарно плавають, грають у футбол чи займаються легкою атлетикою. Саме з ними і починається підготовка до змагань.

Іншу причину успіху паралімпійців назвала українська чемпіонка Ігор Лідія Соловйова, яка завоювала срібло у Сіднеї, бронзу і Лондоні, а також золото в Ріо, Пекіні і Афінах. За її словами, головною мотивацією для досягнення успіху є той факт, що Україна не пропонує багато можливостей для людей з обмеженими можливостями за межами спорту.

«Це моя основна робота. У нашій країні дуже важко знайти роботу для людей з обмеженими можливостями. Паралімпійський спорт − мій основний дохід. Я живу від нього», − підкреслила спортсменка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ