vy-bory
Попри сутички, понад 350 громадян Росії змогли проголосувати на виборах до Держдуми РФ на території України

18 вересня в Росії пройшли вибори місцевого парламенту – Державної думи, а також до деяких регіональних законодавчих органів. Крім того, обирали глав кількох регіонів.

Згідно з даними опрацювання 90% протоколів, партія «Єдина Росія» набирає 54,2% голосів.

Партія КПРФ отримала 13,54%. У безпосередній близькості від неї – «ЛДПР» Жириновського з 13,28%.

Четверте місце посідає «Справедлівая Росія» з попередніми результатом 6,19%.

В одномандатних округах проходять кандидати від шести партій і один самовисуванець. «Єдина Росія» лідирує в 203 із 225 округів, «ЛДПР» – у п’яти, КПРФ – у семи, «Справедлівая Росія» – у семи округах.

Жодна опозиційна партія в парламент не проходить. Таким чином, склад Держдуми не зміниться.

Інтернет-користувачі відреагували на вибори у Росії та їхні результати новими «фотожабами».

1

abno59fm_4mehuefp6cmr0Попри офіційну заборону від української влади, вибори в Держдуму РФ на території України таки відбулися.  У неділю голосування мало пройти на чотирьох виборчих дільницях – у Києві, Харкові, Львові та Одесі.

Біля посольства в Києві ще з вечора готувалися до виборів і влаштували під будівлею феєрверк. А з самого ранку тут зібралися близько сотні активістів проукраїнських організацій, які мали намір не пустити охочих голосувати в будівлю. Не обійшлося без сутичок. Активісти намагалися знести паркан посольства, прорватися через кордон правоохоронців. Затримані двоє осіб. Один з них – депутат Київради від «Свободи» Володимир Назаренко. Пізніше всіх відпустили. Ближче до вечора активісти майже розійшлися, проголосувати вдалося приблизно сотні громадян Росії.

Відкрилася 18 вересня виборча дільниця і в генконсульстві РФ в Харкові. Її охороняли 500 поліціянтів і ще близько 200 бійців Нацгвардії. Тут мітингували представники обласної спілки ветеранів, які вимагали, щоби світова спільнота не визнавала виборів в окупованому Криму.

В Одесі під час протесту проти виборів поліція затримала чотирьох активістів «Правого сектора». Серед них був і лідер одеського осередку Сергій Старненко.

А у Львові ворота генконсульства так і не відкрилися, а охоронці на вході говорили журналістам, що в закладі вихідний. Чому так сталося – невідомо: слухавку в будівлі так ніхто і не взяв.

У Криму відкрилися всі заплановані виборчі дільниці – 1207. Крім стаціонарних ділянок в Сімферополі проголосувати можна було і в пересувних – в автобусі. За словами глави так званого кримського ЦВК, на виборах в АРК були присутні 14 тисяч спостерігачів, але варто зазначити, що ОБСЄ відмовилася надсилати своїх представників.

Кримськотатарський активіст Лінур Іслямов говорить, що, незважаючи на всі зусилля окупаційної влади, ділянки порожні: «Туди змушують приходити бюджетників, погрожуючи звільненням. У інших людей загрожують відібрати пенсії та пільги. Військових переодягають в цивільне і каруселями возять по всьому Криму. Крім того, з Росії приїхали кілька автобусів з масовкою».

Політолог Руслан Бортник зазначає: «З одного боку, ми заборонили проведення цих виборів, але, з іншого, вчора влада забезпечила доступ до дипустанов і дала можливість піти і проголосувати. Тобто спостерігалася двояка позиція. Ця невизначеність, на мій погляд, призводить до того, що політичні та ідеологічні структури починають брати на себе вирішення цих питань», – вважає експерт, визнаючи, однак, що серйозних проблем вчора все ж вдалося уникнути.

Політексперт Володимир Фесенко зазначає, що іншої позиції у держави і бути не могло, адже українська влада, згідно з міжнародним правом, не може заборонити проведення виборів, а може лише цього вимагати, висловивши таким чином свою однозначну позицію. «Всі вчорашні сутички були цілком очікувані та логічні: це реакція на анексію Криму і події на сході країни», – наголосив він. І тому посилити охорону порядку було правильним рішенням, навіть якщо самі вибори ми не підтримуємо.

У цілому, за даними російських ЗМІ, попри сутички, понад 350 громадян Росії змогли проголосувати на виборах до Держдуми РФ на території російських дипломатичних установ в Україні.

Варто зазначити, що світова спільнота вкрай негативно відреагувала на проведення виборів у Криму. Багато країн засудили ці вибори, а також відмовилися направити туди спостерігачів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ