Сергій Таран
Сергій Таран

«Вибори у Франції показали, що українцям варто сподіватися тільки на власну силу. Ле Пен та Національний фронт «пролетіли» у другому турі місцевих виборів, попри перемогу у першому. Однак сильний результат Саркозі з його пропутінськими настроями не дає багато оптимізму. Ми вже сподівалися, що Захід буде виконувати Будапештський меморандум, що Захід нам допоможе, що Захід вплине на Росію, проте отримали таку ситуацію, що в результаті залишилися без армії, без власної економіки і навіть без політичного вектора». Таку думку, коментуючи виданню Інформаційний Акцент результати виборів у Франції, висловив політолог, директор Центру політичних та соціологічних досліджень Сергій Таран.

На думку політолога, Франція постійно намагається провадити окрему від загальнозахідної політику, і теперішні вибори тільки підтверджують цю тенденцію.

«В історії французької політики присутня вічна амбіція «переграти англосаксів», які нібито забрали у них шанс бути світовою наддержавою, і тому час від часу французи вдаються до дивних союзів, які «мають позлити» американців. Оскільки зараз найактуальніша тема в Європі – це ставлення до Росії і Сирії, де заручником є Україна, то, відповідно, це може відобразитися і на нас. Гадаю, українцям до цього треба ставитися з розумінням», – наголосив експерт.

Коментуючи можливий вплив Франції на скасування санкцій проти Росії, Таран наголосив, що США можуть запровадити санкції і без підтримки французів: «Поки Росія не буде виконувати Мінські угоди, санкції скасовувати ніхто не буде. Проте в цій західній коаліції проти агресії Росії, однозначно, Франція буде слабким ланцюгом. Треба розуміти: якщо Саркозі буде наступним лідером, то його політика буде більш проросійською. І це вже матиме негативний вплив на ставлення до України».

На думку політолога, Росія і далі буде лобіювати свої інтереси у Франції, незважаючи на те, що партія Марін Ле Пен програла вибори: «Росія й надалі може використовувати Францію в своїх інтересах, тому там задоволені результатами виборів. Колись Радянський Союз уже використовував Францію в своїх цілях, фактично нічого не змінилось і на сьогоднішній день». Тож Україні потрібно працювати з Заходом, проте не варто думати, що він нам чимось допоможе: «Захід буде тоді допомагати, коли зрозуміє, що Україна і без нього може впоратися».

Як раніше повідомляв Інформаційний Акцент, у неділю, 13 грудня, у Франції проходив другий тур регіональних виборів. На регіональних виборах у Франції в результаті другого туру голосування перемогу отримали представники опозиційної правої партії «Республіканці», які здобули лідерство у 7 з 13 регіонів. Соціалісти утримали більшість у 5 регіонах, націоналісти з Національного фронту не отримали більшості в жодному.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ