Гендиректор КВУ Олексій Кошель заявив, що в день голосування у Кривому Розі було як мінімум на 25% штучно збільшено явку виборців
Гендиректор КВУ Олексій Кошель заявив, що в день голосування у Кривому Розі було як мінімум на 25% штучно збільшено явку виборців

Вибори у Кривому Розі не відповідають ані стандартам чесних та демократичних виборів, ані найменшому уявленню про законність. Про це йдеться у заяві Комітету виборців України на сторінці у Фейсбук.

«Фактично ми побачили вибори за стандартами режиму Віктора Януковича із масштабними схемами підкупу, використанням адмінресурсу та іншими порушеннями закону», – заявив гендиректор КВУ Олексій Кошель.

За його словами в день голосування у Кривому Розі було як мінімум на 25% штучно збільшено явку виборців.

«Це відбувалося шляхом «довезення» до дільниць 70-80 тисяч виборців. Переважно це були люди похилого віку, які в ході кампанії отримали від міської влади передвиборні доплати в розмірі 500 грн. Організацією перевезень займалися структури, близькі до місцевої влади та гірничо-збагачувальних комбінатів групи «Метінвест», – йдеться в заяві.

Комітет виборців України розцінює технологію «довезення» як непрямий підкуп виборців, а саме надання безкоштовних транспортних послуг, що є порушенням законодавства.

Кошель наголосив, що на позачергових виборах Криворізького міського голови були порушення, які можна розглядати як масштабний підкуп виборців.

Нагадаємо, за даними паралельного підрахунку, явка на виборах у Кривому Розі цієї неділі сягнула 55,88% від загальної кількості виборців, включених до списків. За Юрія Вілкула віддали свої голоси 73,09% виборців, тобто 209 406 криворіжців. Таким чином, позачергові вибори криворізького міського голови відбулися за один тур.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Криворізька міська рада за ініціативи Юрія Вілкула виділила із бюджету міста 50 млн. грн. для надання матеріальної допомоги малозабезпеченим мешканцям (по 500 грн. для 100 тис. сімей). Оскільки така ініціатива була реалізована у розпал виборчої кампанії, КВУ розцінює ці дії як підкуп виборців та зловживання службовим становищем із боку Вілкула.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ