klinton-tramp
Найменша помилка може коштувати фаворитам гонки Білого дому

Стартував останній тиждень виборчої кампанії з обрання 58-го Президента США. Будь-яка помилка фаворитів гонки може коштувати їм Білого дому. Та й самі американці потерпають від стресу, адже ці перегони стали одними з найагресивніших в американській історії, пише NEWSru.

Демократичній партії США наразі не щастить. Рейтинги Гілларі Клінтон та республіканця Дональда Трампа фактично зрівнялися. Зараз розрив між ними коливається на рівні статистичної похибки – від 1% до 3%.

При цьому, згідно з опитуванням телеканалу ABC і газети Washington Post, негативний рейтинг демократа піднявся вище за аналогічний показник її суперника. Нині негативно до Клінтон ставляться 60% опитаних, до Трампа – 58%. З них 49% сприймають демократку «дуже несприятливо», таке саме враження справляє і республіканець на 48% американців.

На цьому тлі ФБР несподівано відновило розслідування за фактом використання Клінтон під час перебування держсекретарем (2009-2013 рр.) Домашнього сервера для службового листування. Мовляв, виявилися нові листи, відправлені чиновником з дому, і ще потрібно розслідувати, чи не завдало це шкоди нацбезпеці США.

Гілларі Клінтон вже заявила про впевненість, що розслідування не призведе до порушення кримінального провадження, оскільки вона не порушувала жодних інструкцій. На той період приписів про використання домашнього сервера для службового листування просто не було.

У передвиборній гонці загрузли й американські ЗМІ. Наприклад, газета New York Times виправдала Трампа в російському питанні. Посилаючись на свої джерела в ФБР (офіційно ця служба поки нічого не коментувала), газета повідомила, що спецслужба США не знайшла жодних доказів зв’язків Трампа з російською владою. За даними видання, майже все літо агенти ФБР ретельно шукали будь-які фінансові зв’язки Трампа або його радників у президентській кампанії. За словами джерела в силових структурах США, жодне розслідування до теперішнього моменту не виявило зв’язків будівельного магната з російським урядом.

Водночас газета The Financial Times продовжує агітувати за Клінтон: «Настав момент для відновлення американського лідерства. І один з кандидатів має необхідні якості. Пані Клінтон була «першою леді», сенатором Нью-Йорка і держсекретарем США. У свою чергу, Трамп займається очорнюванням, а не дипломатією».

Як відомо, вибори президента США пройдуть 8 листопада 2016 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ