Левова частка росіян вважала за краще б повернутися до радянської форми правління
Левова частка росіян вважала за краще б повернутися до радянської форми правління

За місяць росіяни обиратимуть новий парламент. Результат виборів, схоже, вже відомий, пише німецьке видання Tagesspiegel.

Цього разу, на відміну від виборів в грудні 2011 року, навряд чи хтось вийде на вулиці російських міст, скандуючи: «Росія без Путіна!». Тоді росіяни відчули, що їх обдурили, сьогодні ж від подібних настроїв не залишилося й сліду.

Один з лідерів протесту, Борис Нємцов, був убитий у безпосередній близькості від Кремля, брата опозиціонера Алєксєя Навального посадили за ґрати. Більшість жителів країни не виявляє жодного інтересу до внутрішньої політики держави. Багато хто з тих, хто ще не досяг 30-річного віку і хто тоді вийшов на вулиці, сьогодні боїться втратити роботу і залишитися без засобів до існування, йдеться в статті.

У сюрпризи на виборах не вірять навіть у Москві та Санкт-Петербурзі. Доступ до ЗМІ для опозиції фактично відрізаний, передвиборна боротьба в цих умовах виглядає безперспективною.

Як свідчать результати опитування, проведеного «Левада-центром» у листопаді 2015 року, левова частка росіян вважає за краще повернутися до совєцької форми правління. Демократії західного зразка віддали би перевагу лише 16% респондентів.

На думку соціологів, молодь, як правило, мислить «у продержавному напрямку».

Навіть молоде покоління сьогодні знає про політику переважно з телевізора, де ключовими поняттями є стабільність і згуртованість. Зваженого висвітлення подій там не знайдеш. Представників опозиції намагаються зловити на якихось деталях з їхнього приватного життя, кидаються на них в ток-шоу. Все це чергується з повідомленнями з України і даними про успіхи російських військових в Сирії. Люди перейшли в такий собі режим виживання, як у 1990-ті роки. Часи мрій минули, резюмує видання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ