Представників СММ ОБСЄ закликають провести моніторинг радіаційного фону на Донбасі
Представників СММ ОБСЄ закликають провести моніторинг радіаційного фону на Донбасі

Стан сховища джерел радіоактивних випромінювань, що перебуває у підконтрольному бойовикам районі поблизу Донецька, викликає стурбованість. Про це заявив очільник української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) Андрій Таран, пише newsru.ua.

За його словами, сховище могло бути пошкоджено у результаті детонації підземних складів боєприпасів. «Неподалік Донецького аеропорту, в якому, як відомо, точилися активні бойові дії, між с.Піски та вугільною шахтою «Жовтнева», розміщено сховище джерел радіоактивних випромінювань. Нещодавній потужний вибух 16 червня на території «Донецького казенного заводу хімічних виробів» внаслідок детонації підземних складів боєприпасів, міг порушити його цілісність, зазначив Таран.

«Ситуація викликає велику занепокоєність української сторони, адже існує вірогідність витоку радіоактивних елементів, що є дуже небезпечним для здоров’я та життя великої кількості цивільного населення регіону», – заявив він. При цьому Таран закликав представників СММ ОБСЄ провести моніторинг радіаційного фону в цьому районі, підконтрольному бойовикам, та вжити інших заходів , які б сприяли усуненню небезпеки в регіоні.

До слова, за минулу добу бойовики 85 разів обстріляли позиції українських військових і мирні населені пункти, зокрема, із застосуванням РСЗВ «Град», забороненого мінськими домовленостями. Про це повідомляє прес-центр АТО. Епіцентром, як і раніше, залишається Донецький напрямок.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ