6
Шеремет загинув о 07.45 ранку 20 липня 2016 року через спрацювання вибухового пристрою в автівіці

У Мережі з’явилось відео закладння вибухового пристрою під автомобіль Subaru, в якому загинув журналіст Павло Шеремет. На записах камер видно, що зловмисниками виявилися жінка і чоловік. Про це повідомляє київський портал Обозреватель.

Відеозапис зробили за кілька годин до вбивства журналіста. На підставі матеріалів, отриманих з власних джерел, видання склало хронологію підготовки до замаху на Шеремета.

Невідомий чоловік в 00.22 (такий час зафіксувала камера спостереження) підходить до припаркованого автомобіля, на якому вранці підірвався Шеремет. Він присів біля дверей водія та підготував все для прикріплення вибухового пристрою – протер днище Subaru.

О 2.33 чоловік і жінка йдуть у напрямку будинку, де жив Шеремет, – з вулиці Ярославів Вал, потім по Івана Франка на відстані близько 15 метрів одне від одного.

В руках жінки сумка або пакет – помітно, що ноша важка. За інформацією «Обозревателя», слідство вважає, що саме там і була бомба.

О 02.38 видно, що двоє зустрілися, обмінялися кількома словами і розійшлися в різні боки дороги. Чоловік почав імітувати ходу людини напідпитку.

О 2.39 хвилин чоловік іде вниз, а жінка в цей час зупиняється біля автомобіля Subaru, мабуть, дістає з сумки/пакета вибуховий пристрій і закладає його під днище (в районі водійського сидіння), після чого йде. Процес закладки тривав не більше хвилини.

За версією слідства, чоловік «страхував» жінку-кілера.

Джерело «Обозревателя» повідомило, що місце в глибині двору, де зазвичай паркували Subaru, було зайнято мікроавтобусом з номерами іншого міста. Щойно автівку Притули поставили на вільне місце, бус виїхав. Чи було це випадковістю – наразі невідомо. Однак перевіряється версія, що це було зроблено навмисно, для полегшення «роботи» кілерів – аби змусити водія Subaru поставити автівку подалі від вікон, в зручному для закладення вибухового пристрою місці.

Це відео вже прокоментував генеральний прокурор України Юрій Луценко. За його словами, в поле зору слідства перебувають кілька людей, які можуть бути причетні до вбивства журналіста. Найближчим часом з’явиться інформація щодо типу вибухівки, закладеної в автомобіль.

Нагадаємо, Шеремет загинув о 07.45 ранку 20 липня 2016 року через спрацювання вибухового пристрою потужністю 0,4-0,6 кг у тротиловому еквіваленті в автівці своєї колеги Олени Притули на перетині вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві. Він прямував до київської редакції російського радіо «Вєсти», на якому вів ранкове ток-шоу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ