Видобуток сланцевого газу може бути корисний для природи

Сланцевий газ
Учені дійшли таких висновків після комп’ютерного та статистичного моделювань

Видобуток сланцевого газу шляхом фрекінґу (з використанням закачування діоксиду вуглецю замість води в пласт) може бути корисний природі. Про це йдеться в дослідженні вчених зі США і Франції.

Учені дійшли цих висновків після комп’ютерного та статистичного моделювань. У них дослідники імітували умови видобутку сланцевого газу за допомогою фрекінґу, що використовує різного типу речовин. Це пов’язано з тим, що рідина в порах порід більше перешкоджає вилученню метану, ніж діоксид вуглецю.

Хоча спочатку відмінність у продуктивності родовища в разі використання двох типів речовин спостерігатися не буде, з плином часу (у міру виснаження пласта) застосування діоксиду вуглецю дозволить зберегти максимально допустимий робочий час свердловини на високому рівні.

Довідка: Фрекінґ – технологія видобутку горючого газу з природних кам’яних родовищ. Передбачає нагнітання у породи великих кількостей води під великим тиском, що спричиняє тріщини у породі, а потім закачування суміші води та твердої речовини (дрібнозернистий пісок та невеликі кількості інших додатків, відомих як хімічні речовини для фрекінґу, які допомагають утримувати тріщини відкритими) у свердловину і через перфоратори в обсадженні у сланцеву породу для видобутку нетрадиційних видів викопного палива (метан вугільних пластів, ущільнені пісковики та сланцевий газ).

Читайте: Хвойні ліси гірше борються з глобальним потеплінням

БЕЗ КОМЕНТАРІВ