Сорос
Якщо британці проголосують за вихід із ЄС, фунт знизиться щонайменше на 15%, вважає Сорос

Вихід Великої Британії з Євросоюзу призведе до 20-відсоткового зниження курсу фунта. Такий прогноз зробив мільярдер Джордж Сорос, який заробив цілий статок 1992 року на падінні фунта під час «чорної середи», передає РБК.

«Я очікую, що ця девальвація буде сильнішою і більш руйнівною, ніж 15-відсотковий спад, який відбувся у вересні 1992 року, коли мені пощастило отримати істотний прибуток для своїх хедж-фондів за рахунок Банку Англії та британського уряду», – сказав він.

За його прогнозами, якщо британці проголосують за вихід із ЄС, фунт знизиться щонайменше на 15%, а можливо, і більш ніж на 20%, з його нинішнього рівня $1,46.

«Якщо фунт стерлінгів опуститься до цього рівня, то, за іронією долі, один фунт коштуватиме близько одного євро – своєрідне «приєднання до євро», чого ніхто в Британії не хотів би», – зазначив мільярдер.

«Я хочу, щоби люди знали, які можуть бути наслідки виходу з ЄС до того, як вони віддадуть свої голоси, а не після. Голосування за вихід країни з ЄС може призвести до того, що тиждень закінчиться «чорною п’ятницею» і серйозними наслідками для простих людей», – резюмував Сорос.

Читайте: В очікуванні Brexit падають ціни на нафту

Референдум щодо виходу Британії з ЄС відбудеться 23 червня. Щоби це рішення було ухвалено, за нього має проголосувати понад половина тих, хто візьме в ньому участь. Останнє опитування, проведене компанією Survation, показує, що за вихід Великої Британії з Євросоюзу виступають 42% жителів країни, а проти – 45%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ