Сергій Таран, політичний експерт
Сергій Таран, політичний експерт

Вихід Британії з ЄС глобально не вплине на Україну. Звичайно, певні наслідки будуть, але стратегія від цього не зміниться. Таку думку, коментуючи виданню Інформаційний Акцент референдум в Британії щодо виходу з Європейського Союзу, висловив політолог, директор Центру політичних та соціологічних досліджень Сергій Таран.

На думку політолога, Британія дещо зменшить інтенсивність політичних контактів з ЄС, проте це не призведе до економічно-політичних катастроф на Європейському рівні.

«Економічні зв’язки, звичайно, будуть тривати. Не треба забувати про Сполучені Штати Америки, які не є членами ЄС, проте мають великий політичний вплив на країн-членів Євросоюзу. Із виходом Британії в Європі може збільшитися євроскептицизм, але це не означає, що і надалі будуть відкладати надання безвізового режиму для України», – наголосив експерт.

Сергій Таран підкреслив, що вихід Британії з Європейського Союзу поступово збільшить вплив країн Східної Європи: «Однозначно, Польща буде мати більший вплив в ЄС, років через 5 він буде такий самий, як в Німеччини – це добре для України, бо означатиме, що наші союзники посилять свою позицію в Європі».

Як раніше повідомляв Інформаційний Акцент, у Великій Британії стартував референдум, на якому виборці мають вирішити питання про членство країни в Євросоюзі. Ділянки у всіх 382 виборчих округах відкриті з 7 години ранку за місцевим часом (09:00 за Києвом). Охочі зможуть віддати свій голос аж до 22 години (00:00 за Києвом).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ