Каліфорнійська компанія Divergent Microfactories (DM) показала прототип потужного і легкого автомобіля, кузов якого виготовлений за допомогою 3D-друку
Divergent Microfactories показала прототип потужного і легкого автомобіля, кузов якого виготовлений за допомогою 3D-друку

Каліфорнійська компанія Divergent Microfactories (DM) продемонструвала прототип потужного і легкого автомобіля, кузов якого виготовлений за допомогою 3D-друку. Ідея цього стартапу перегукується з іншою новинкою галузі – надрукованому на 3D-принтері автомобілі американської компанії Local Motors. Як зазначає The Financial Times, це підкреслює потенціал нових виробничих технологій для невеликих гнучких виробництв, що кидають виклик великим автомобільним заводам, передає NEWSru.com.

Автомобіль DM, який називається Blade, побудований на шасі, яке на 90% легше, ніж у автомобілів традиційних конструкцій. Двомісний автомобіль з тандемной посадкою і гільйотинними дверима важить 635 кг, з мотором 700 к. с. він може розганятися до 60 миль/год (96 км/год) приблизно за 2 с. Компанія збирається протягом найближчих півтора року побудувати завод, щоби відпрацювати методику для виробництва автомобіля, а потім продавати технологію його виготовлення підприємцям. На основі технології можна створювати невеликі партії машин з високим рівнем індивідуалізації.

На початку року Local Motors представила прототип власного автомобіля, цілком виготовленого методом 3D-друку, включаючи шасі й зовнішню оболонку. Автомобіль також призначений для локальних підприємств, що використовують компоненти від різних постачальників. Міні-фабрики, що використовують 3D-друк серед інших методів виробництва, почали привертати увагу підприємців завдяки швидкому зниженню витрат на обладнання. Великою перевагою є їх низька капіталомісткість.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в Амстердамі з’явиться перший надрукований на 3D-принтері міст.

Інформаційний Акцент

  • Пасажир

    Питання: 96км/год при двигуні в 700 (сімсот!) кінських сил? Нічого не перепутано?