В Україні знайшли вкрадені голландські картини XVII століття
В Україні знайшли вкрадені голландські картини XVII століття

В Україні знайшлася колекція шедеврів викрадених з голандського музею Westfries 10 років тому, пише The Guardian.

Музей розташований в нідерландському місті Хорн. У 2005 році невідомі зловмисники викрали 24 картини і 70 срібних предметів, вночі зламавши двері до музею. В липні цього року двоє невідомих, які назвалися представниками націоналістичних рухів України, вийшли на зв’язок з голландським посольством. Вони представили фотографії однієї з викрадених картин та вимагали 50 млн. євро за всю колекцію. «Військові зникли після декількох зустрічей. Проте, ми не знаємо, хто ж насправді вкрав картини, та як вони потрапили до України», – зазначив експерт музею Артур Бренд.

Він додав, що власники колекції мають абсолютно нереалістичні уявлення про вартість викрадених картин. Вони зажадали за колекцію 50 млн. євро, в той час як її реальна ціна, за оцінками експерта, може становити від 250 тис. до 1,3 млн. євро. За словами експерта, є підозра, що частину картин голландських художників вже продано. «Вони відмовляються віддавати ці картини і хочуть тільки одного: заробити гроші незаконним шляхом з нашої культурної спадщини. Спочатку вони запропонували нам 24 роботи. І тепер вони хочуть продати лише 12», – зазначив експерт.

У свою чергу, міністр закордонних справ Павло Клімкін сподівається, що історія із нібито знайденими в Україні голландськими картинами XVII століття, не вплине на результати референдуму в Нідерландах щодо ратифікації угоди про асоціацію України з ЄС. Про це він сказав перед початком урядового звіту 8 грудня. «На проведення референдуму, я дуже сподіваюсь, що це не вплине, що ми продемонструємо успіх до референдуму і всі зрозуміють, як це потрібно робити. Не починати неконтрольовані та невідомі переговори, невідомо з ким і не розголошувати цю інформацію, а працювати в контактні між правоохоронними ораганами двох країн», – зазначив Клімкін.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, виборча комісія Нідерландів ухвалила позитивне рішення щодо проведення референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна–ЄС. Він відбудеться за шість місяців. Явка повинна скласти 30% із загальної кількості тих, хто має право голосу, після чого уряд має вирішити щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ