20160404T110749Z_1_LYNXNPEC330I8_RTROPTP_4_RUSSIAPOLITICS
Путін називає Ролдуґіна своїм близьким другом

Офшорна компанія російського віолончеліста Сергія Ролдуґіна отримала гроші майже у той же час, коли юрист фонду Hermitage Capital Сергій Магнітський виявив зникнення бюджетних коштів. Про це повідомляє Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), пише Дождь.

У документах з «панамського архіву», які отримали журналісти, є інформація, що компанія Ролдуґіна International Media Overseas SA (IMO) продала акції «Роснєфті» на суму понад 800 тисяч доларів через офшори.

Покупцем стала компанія Delco Networks, зареєстрована на Британських Віргінських островах. В результаті угоди на рахунки компанії надійшли два мільйони доларів.

Ці гроші належали до суми 230 мільйонів доларів, які, за даними журналістів, були вкрадені з російського бюджету.

До угоди ця сума надійшла на рахунки молдавських компаній Elenast and Bunicon, які також зареєстровані на Британських Віргінських островах.

Журналісти стверджують, що юрист Hermitage Capital Сергій Магнітський розкрив цю схему в 2008 році.

Тоді він звернувся до Слідчого комітету із заявою про те, що у Hermitage Capital захопили кілька компаній, і на рахунки перереєстрованих фірм перевели кошти, викрадені з російського бюджету за допомогою фіктивно сплаченого ПДВ.

Після цього Магнітського заарештували за звинуваченням в ухиленні від сплати податків. Через рік він помер в московському СІЗО «Матросская тішина». Офіційною причиною смерті назвали гостру серцево-судинна недостатність.

Міжнародний консорціум журналістських розслідувань 3 квітня опублікував розслідування про панамські офшори, з якими пов’язані багато світових лідерів і бізнесменів. Серед власників виявився віолончеліст Сергій Ролдуґін, якого президент РФ Владімір Путін називає своїм близьким другом.

За даними журналістів, на музиканта зареєстровані офшорні компанії, на рахунки яких через банки в Росії, Швейцарії та на Кіпрі надходили великі суми від російських корпорацій.

Сам Ролдуґін розповів, що в нульових отримав невелику частку в бізнесі. Він пояснив, що йому потрібні були гроші для покупки музичних інструментів. У 2009 році після реставрації відкрився Санкт-Петербурзький Будинок музики, художнім керівником якого став Ролдуґін.

«Я ходив і канючив у всіх, у кого міг, бо інструменти коштують дорого. Професура, яка може дати кращі поради. А я тільки хотів, щоб були найкращі інструменти, найкращі професори, найкращі зали. Все найкраще для наших російських хлопців, для музикантів. Це коштує шалених грошей. І я ходив і просив», – розповів Ролдуґін.

Путін назвав публікацію спробою розхитати ситуацію в країні і сказав, що пишається такими людьми як його друг. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков зазначив, що діяльність Ролдугіна не суперечить закону.

Читайте: Путін пов’язаний з офшорами з обігом у $ 2 мільярди

БЕЗ КОМЕНТАРІВ