У 2005 році невідомі зловмисники з музею міста Хорн викрали 24 картини і 70 срібних предметів
У 2005 році невідомі зловмисники з музею міста Хорн викрали 24 картини і 70 срібних предметів

Українські правоохоронці намагалися продати приватним покупцям в Італії картини, які були вкрадені в 2005 році з Музею Західної Фрісландії в місті Хорн (Нідерланди). Про це повідомляє De Volkskrant з посиланням на власні джерела.

Вкрадені картини знаходилися в київській квартирі президента алчевського футбольного клубу «Сталь» Володимира Полубатка. Після того, як ця інформація стала відома українським правоохоронних органам, спеціальний підрозділ поліції провів обшук в приміщенні та знайшов картини.

Проте, за інформацією видання, правоохоронці намагалися нажитися зі знахідки та продати приватним покупцям в Італії. Окрім того, керівник підрозділу згодом нібито надав картину в якості хабаря представнику СБУ, дані якого журналісти не уточнюють.

Після революції в Україні та втечі екс-президента Януковича чиновник СБУ, як пише видання, зник в Луганську, забравши з собою викрадені картини. Згодом під час військових дій витвори мистецтва знайшли на Луганщині добровольчі батальйони.

Наразі, як пише голландська газета, картини перебувають в руках різних осіб. Зокрема, видання вказує на причетність до історії екс-голови СБУ Валентина Наливайченка, попри публічні заперечення з боку політика.

Згідно з даними українських ЗМІ, президент ФК «Сталь» причетний до фінансування терористів на Луганщині. Згодом цю інформацію спростував його адвокат.

Володимир Полубатко не є публічною особою. В ЗМІ згадується лише його кримінальне минуле. Як стверджується, бізнесмена знали на прізвисько «Футболіст». Наразі він є президентом футбольного клубу «Сталь» (Алчевськ), який формально і досі діє на окупованій території.

Як повідомляв Інформаційний Акценткартини, які були вкрадені в 2005 році з Музею Західної Фрісландії в місті Хорн (Нідерланди), за словами керівництва музею, знайшли на території України.

Читайте: «Свобода» закликала голландського музейного експерта розкрити «джерело», яке вказало на Тягнибока

БЕЗ КОМЕНТАРІВ