0001-c35fe855-55e536ff-85e2-6501114a
Рішення про роздрібні тарифи оприлюднюватимуть не пізніше 23 числа місяця, що передує розрахунковому

З 1 січня 2017 року ліцензіати з постачання електричної енергії за регульованим тарифом зможуть підвищувати тарифи на електроенергію щомісяця, але не більш ніж на 3%. Про це йдеться в Порядку ринкового формування роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається споживачам.

«Перехід до ринкового формування роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається споживачам, здійснюється поетапно», – йдеться у розділі постанови «Порядок розрахунку роздрібних тарифів на електричну енергію для споживачів 1-го та 2-го класів напруги на території України».

На першому етапі граничний рівень підвищення тарифів не може перевищувати 3% від рівня тарифів станом на 1 грудня 2016 року з подальшим щомісячним підвищенням не більш ніж як на 3% від рівня тарифів попереднього місяця.

Роздрібні тарифи для споживачів електричної енергії 1-го та 2-го класів напруги на території України на період відходу від застосування єдиних роздрібних тарифів на електроенергію встановлюватиме НКРЕ щомісяця на підставі даних ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом – до повного відходу від застосування єдиних роздрібних тарифів.

Якщо в розрахунковому місяці не застосовувався граничний рівень підвищення тарифів для жодного з ПРТ, то із зазначеного місяця відбувся повний відхід від застосування єдиних роздрібних тарифів.

Рішення НКРЕ щодо встановлення роздрібних тарифів оприлюднюватимуть не пізніше 23 числа місяця, що передує розрахунковому.

Документ опублікували в «Офіційному віснику України» 23 вересня 2016 року.

Нагадаємо, голова Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик заявив, що його відомство розгляне питання про зниження тарифів на електроенергію в лютому-квітні 2017 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ