Студенти
Новий механізм базуватиметься на результатах

В Україні розробляють новий новий механізм фінансування вищої освіти, який базуватиметься на отриманих вишами результатах. Про це повідомила перший заступник міністра освіти та науки Інна Совсун, повідомляє прес-служба МОН.

Нова модель містить кілька складників. По-перше, це фінансування вишів на основі минулорічних показників. Тобто, ті, хто працює в університетах, повинні знати про те, що вони отримують 70% фінансування минулого року та зможуть планувати свою роботу на майбутнє.

Як зауважила Совсун, необхідно розробити показники, які базуються на результатах навчання у вишах найкращих студентів та можливості студентів вирішувати, до якого університету їм піти навчатися.

Інший компонент – це якість дослідницької роботи в університетах, задля чого виші повинні бути не лише центрами навчання, а й центрами проведення досліджень.

Що стосується стипендій, то її отримуватимуть соціально вразливі категорії студентів, а також найкращі студенти. Та заступник міністра пояснила, що не бути 75% найкращих студентів, бо це профанує саму ідею – найкращий студент.

Одним із варіантів підтримки осіб, які навчаються, Міністерство пропонує надання кредитів на покриття видатків, пов’язаних із навчанням.

Також у новій моделі фінансування пропонується створити фонди капітального інвестування, виходячи з потреб кожного університету.

Також можливе фінансування і приватних ВНЗ, якщо їх обирають найкращі абітурієнти.

У відомстві зазначили, що новий закон «Про вищу освіту» дає можливість надавати державне фінансування приватним університетам. У змінах до законодавства, які нині напрацьовані в Міністерстві і будуть представлені на розгляд громадськості для обговорення, приватні навчальні заклади отримуватимуть фінансування за одним показником – кількістю студентів із числа найкращих, які захотіли навчатися у приватному закладі.

Читайте: Чилійська влада злякалася студентських протестів – вищу освіту зробили безкоштовною

БЕЗ КОМЕНТАРІВ