Ігор Мосійчук
17 вересня Рада проголосувала за зняття недоторканності з Мосійчука і дала згоду на його арешт

Вищий адміністративний суд України визнав незаконною постанову Верховної Ради про зняття депутатської недоторканності та арешт народного депутата Ігоря Мосійчука, передає Інтерфакс-Україна.

«Визнати незаконним та скасувати постанову Верховної Ради України про згоду на притягнення до кримінальної відповідальності та арешт народного депутата України Ігоря Мосійчука», оголосив резолютивну частину суддя ВАСУ 17 листопада. Він зазначив, що постанова може бути переглянута Верховним судом в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства після закінчення строку на подання заяви до Верховного суду, якщо таку заяву буде подано. Захист Мосійчука розраховує отримати це рішення ВАСУ протягом 5 днів та представити його в Печерський райсуд Києва, який знову розглядає питання про запобіжний захід.

Як відомо, 17 вересня в ході засідання парламенту з трибуни Верховної Ради генеральний прокурор України Віктор Шокін заявив, що правоохоронці розслідують протиправну діяльність Мосійчука та показав у парламенті кадри оперативної відеозйомки, на яких депутат, серед іншого, розповідає своєму співрозмовникові про «розцінки» на депутатські запити.

Рада проголосувала за поданням Шокіна за постанову про зняття недоторканності з Мосійчука і дала згоду на його арешт. Таке рішення підтримали 262 депутата. Мосійчука затримали у будівлі Ради.

Нагадаємо, 17 листопада у Києві під Кабміном розібрали так званий «тарифний Майдан», організований лідером Радикальної партії Олегом Ляшком. Як повідомив сам головний «радикал» у Facebook, акцію призупинили з міркувань безпеки.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ