Як позбутися шкідливої звички спізнюватися?
Як позбутися шкідливої звички спізнюватися?

Журналістка Мері Пунівська у статті для Prevention проаналізувала, які звички мають пунктуальні люди і як цим скористатися, аби нарешті перестати спізнюватися.

Насправді можна навчитися правильно керувати своїм часом, зберегти нерви, розвинути пунктуальність і все встигати. Для цього в першу чергу потрібно враховувати два фактори: змінити ставлення до того, що значить для вас запізнення і втілити в життя прості прийоми, щоб навчитися укладатися за часом.

  1. Пунктуальні люди не звинувачують обставини. Потрібно усвідомити, що запізнення – це зона лише вашої відповідальності. Всі експерти, які брали участь у дослідженні, погодилися, що тільки сама людина винна у своїх запізненнях.

«Завжди тільки ви відповідаєте за те, щоб з’явитися вчасно», говорить Кевін Круз, експерт із тайм-менеджменту, автор книги «15 секретів управління часом. Як успішні люди встигають все». У книзі йдеться про принципи успішної людини, які допомагають керувати часом.

  1. Пунктуальні цінують час інших людей. «Повторюйте за нами: спізнюватися неввічливо. Розглянемо тезу про те, що пунктуальні цінують час інших людей, щоб визнати, що у вас є з цим проблеми».

На підтвердження цієї тези авторка наводить цитату експерта з етикету: «Коли хтось змушує когось чекати себе, це зневажливе ставлення. Ви транслюєте повідомлення, що все, що робите, важливіше, ніж те, що вас чекають».

  1. Пунктуальні люди далекі від оптимізму. Ми чесно віримо в те, що оптимізм однозначно покращує життя. До того ж, за словами вчених, оптимізм додає вісім років життя. Але це не відноситься до питання часу. Люди, які хронічно спізнюються, орієнтуються на незвичайні позитивні ситуації, які з ними трапилися в минулому. Експерти з тайм-менеджменту наводять приклад: «Люди вважають, що дорога до роботи займає 20 хвилин, тому що так вийшло один раз, коли вийшли з дому о 6 ранку. Але зазвичай такі індивідууми виїжджають о 8 годині ранку – в годину пік, і дорога до офісу займає 35 хвилин».
  2. У пунктуальних завжди зворотній відлік часу. У цьому пункті журналістка зауважила, що люди, схильні спізнюватися, прагнуть планувати наперед свої справи: вони приблизно оцінюють, скільки часу потрібно, щоб зробити щось, вибирають довільно час для початку, намагаються справу завершити до призначеного часу.

Зворотній відлік вважається більш ефективним способом тайм-менеджменту: «По-перше, у вас у пріоритетах дедлайн, якому ви надаєте найбільше значення. Це те, чого треба прагнути. А, крім того, тепер у вас є чіткі часові рамки: є початок для енергійного старту і закінчення роботи вчасно. Таким чином, у вас більш реалістичні плани».

  1. Пунктуальні люди ділять складні задачі на кілька частин. «Одна з основних причин, чому люди спізнюються, криється в тому, що вони забувають: деякі великі проекти складаються з декількох частин, причому, невеликих. Замість цього вони просто концентруються на кінцевій великій меті».

Відповідно, експерти радять під час роботи зосереджуватися тільки на одній меті.

  1. Любителі пунктуальності дивляться на годинник. Авторка наголосила, що інколи втрачають відлік часу, внаслідок чого ми не закінчуємо справу тоді, коли це необхідно. Щоправда, усе це можна виправити.

«Якщо ви знаєте, що у вас призначена зустріч, встановіть будильник за 10 хвилин до виходу з дому. Це допоможе вам бути більш організованим і швидше діяти».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ