Берліні влаштували флешмоб до річниці Майдану
Берліні влаштували флешмоб до річниці Майдану

У Німеччині, Чехії, Австралії вшанували Небесну сотню, пишуть ЗМІ.

Зокрема, у Берліні організували флешмоб біля Бранденбурзьких воріт. Понад три десятки осіб зібралися у центрі німецької столиці у неділю вдень. Вони читали вірші про Майдан і спогади свідків про трагічні дні лютого 2014 року.

«Вони не хотіли ні безладів, ні кровопролиття; вони лише хотіли кращого майбутнього і діалогу з владою. Але влада не хотіла з ними говорити…», – лунало над Паризер плац.

Тексти звучали українською, німецькою, англійською і російською мовами. Солідарність з українцями висловили також німецькі і польські друзі.

56789

Учасники акції вшанування героїв Небесної сотні в Празі закликали розслідувати вбивство учасників масових протестів у Києві, яке сталося два роки тому. За загиблими відслужили панахиду. Пам’ять про них ушанували покладанням квітів, запаленням свічок і читанням віршів.

У Празі вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні

23Громадські активісти, посол України в Чехії та небайдужі українці, серед яких були й безпосередні учасники подій Революції гідності, зібралися на Ольшанському цвинтарі біля символічної могили, на якій рік тому встановили дошку пам’яті героям Небесної Сотні.

Українська громада Австралії провела низку ювілейних та поминальних заходів з відзначення річниці Революції Гідності та вшанування пам’яті героїв Небесної сотні.

«Мені відомо, що багато з вас, українських австралійців, були активними учасниками цих подій безпосередньо чи дистанційно. Це ще раз доводить, що відчуття гідності, свободи, цінностей є спільними для всіх нас», – зазначив у своєму зверненні до української громади Австралії Посол України в Австралії Микола Кулинич.

У свою чергу Управа Союзу Українських Організацій Австралії (СУОА) закликала усіх свої членів «згадати у своїх молитвах тих, хто був активним учасником Революції, тих, хто загинув, тих, хто продовжує боротьбу за гідність та суверенітет України та за їхні родини».

«Закликаємо громаду і далі надавати допомогу Україні!», – йдеться у зверненні СУОА.

Крім того, багато осередків австралійського українства долучилися до ініційованої посольством акції з проведення виставки фотографій Революції Гідності, наданих українським фотокореспондентом Максимом Требуховим, який сам був учасником тих подій.

У Варшаві хочуть надати одній з вулиць ім’я Героїв МайдануТим часом польські активісти у понеділок звернуться з проханням, щоб ім’ям Героїв Майдану назвали вулицю у Варшаві, прилеглу до скверу імені Тараса Шевченка.

«Ми, мешканці Варшави, що нижче підписалися, вважаємо, що варто віддати честь стійкості духу та самовідданості сотень тисяч українців і громадян інших країн, які їх підтримували, зокрема, й поляків, які в листопаді 2013 року вийшли на вулиці Києва, почавши непохитну боротьбу за вільну і проєвропейську Україну», – йдеться в заяві.

22 лютого відповідну заяву буде передано в Бюро геодезії та кадастру варшавської мерії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ