Лікар розповіла, як правильно лікувати вірусні інфекції
Лікар розповіла, як правильно лікувати вірусні інфекції

Доктор медичних наук, заввідділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб НАМН України Алла Мироненко у коментарі 24 розповіла, як правильно лікувати вірусні інфекції.

Нагадаємо, експерти спрогнозували, що в Україні цього року слід очкувати прихід відносно нового вірусу, що частково був присутній в період минулої епідемії, А/Гонконґ (H3N2).

«Противірусна терапія проти грипу є, це специфічні препарати на основі озельтамівіру та занамівіру – фірмові назви «Таміфлю» і «Релензна». Ці препарати в Україні зареєстровані, але їх використовують лише в тому разі, коли є великий ризик розвитку ускладнень або відразу дуже тяжкий перебіг хвороби», – пояснила Мироненко.

Відповідно, за її словами, для усіх, хто хворіє на грип, застосовувати ці препарати немає потреби – достатньо виконувати загальні рекомендації: багато пити рідини, дотримуватися постільного режиму, не збивати температуру жарознижувальними засобами, якщо вона не вище 38-38,5 градусів, бо організм довше боротиметься з недугою.

Щоправда, якщо людина при високій температурі почуває себе погано – температуру варто знижувати. Особливо це стосується маленьких дітей.

Крім того, вірусолог наголосила, що при підвищеній температурі йде навантаження на серце: «Якщо приєднуються бактеріальні ускладнення, починаючи з третього дня хвороби, застосовують антибіотики. Але обов’язково лише за призначенням лікаря».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ