Арсеній Яценюк та члени уряду
9 березня прем’єр та члени уряду взяли участь у вшануванні Тараса з нагоди 202-річчя з дня його народження

Україна відзначає 202-й день народження українського генія, засновника нової української літератури Тараса Шевченка. У багатьох українських містах пройдуть заходи, присвячені пам’яті Кобзаря.

Крім традиційних заходів: виставок, концертів, вистав, пройдуть і оригінальні святкування. У Харкові заплановано захід «Тарас на броні» – до пам’ятника Шевченку підженуть бронетранспортер, з якого декламуватимуть вірші поета.

У Черкаському музеї Кобзаря проводять виставку побутових речей із зображенням Шевченка або його словами – серед експонатів одяг, посуд, годинник, сірники, обгортки від цукерок, мильниця, електробритва і навіть гральні карти.

У Дніпропетровську вже проходять святкові заходи. Так, в Будинку мистецтв відкрилася персональна виставка вишивки майстра Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреата мистецької премії ім. Тетяни Пати Ольги Іващенко «Світе тихий, краю милий, моя Україно!», де представлені ілюстрації до творів Кобзаря в техніці витинанки.

В Одесі в школах і бібліотеках міста відбудуться інформаційно-просвітницькі та мистецькі заходи, присвячені 202-й річниці від дня народження Тараса.

Київ відзначить день народження великого поета в Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка», в Літературно-меморіальному музеї Шевченка, де відкриється виставка з фондів Національного музею Тараса Шевченка (Київ) під назвою «З доріг життя, сховавши втому, я в отчий край повернуся назад».

У відкритті виставки унікальних ілюстрацій до творів Тараса Шевченка візьме участь Віце-прем’єр-міністр, міністр культури України В’ячеслав Кириленко.

На Народній площі в Ужгороді відбудуться урочисті збори з нагоди 202-ї річниці від дня народження великого Кобзаря. Перші особи краю покладуть квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку, під час чого заслужений академічний Закарпатський народний хор виконуватиме твори українського генія і державний гімн.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ