Українець із середньою зарплатою має 4 способи назбирати грошей на квартиру
Українець із середньою зарплатою має 4 способи назбирати грошей на квартиру

Експерти і журналісти Сегодня проаналізували, чи може українець із середньостатистичною зарплатою придбати квартиру.

Станом на сьогодні найдешевша квартира у Києві коштує близько 20-25 тисяч доларів. Ріелтори запевняють, що наступного року ринок стабілізується, однак ціни, швидше за все, не виростуть.

На думку експертів, якщо військовий конфлікт на Донбасі загостриться – квартири знову подешевшають. Минулого року спостерігалася така тенденція – після кожного обстрілу кількість угод падала. Люди в таких умовах бояться не те що житло купувати, а просто ремонт в квартирі робити.

ЗМІ і фахівці з’ясували, що нині в Україні таки можна купити квартиру, навіть якщо ви отримуєте середню зарплату. Отож, перший варіант – відкладати з зарплати.

Назбирати гроші на квартиру цілком реально, щоправда, заощадження потрібно правильно інвестувати і примножувати. Спершу потрібно відкладати мінімум 10% від свого доходу до 30%. Середня зарплата в Києві – 8649 гривень. Якщо щомісяця відкладати 30%, за рік можна назбирати 1 тисячу доларів (гроші краще зберігати в валюті). При цьому відкладати на 1-кімнатну квартиру доведеться більше 20 років і лише за умови, якщо нерухомість за цей час не подорожчає.

Другий варіант – договір довічного утримання. Сьогодні на українському ринку існують десятки компаній, які за «комісійні» знаходять сім’ям самотніх пенсіонерів. Наприклад, у Києві за 10 тисяч доларів молода сім’я може укласти договір довічного утримання. Після цього сім’я фактично є власниками житла, однак заселитися в нього вони зможуть лише після смерті пенсіонера. Крім того, до кінця життя молоді люди зобов’язуються виплачувати пенсіонеру певну щомісячну суму і оплачувати комунальні послуги.

Кредит – третій варіант. Низка банків надають можливість придбати конфісковане житло з початковим внеском 25% від вартості квартири. Решту суми можна виплачувати 20 років. Щоправда, доведеться переплачувати 18%. Наприклад, якщо квартира коштує 700 тисяч гривень, то за 10 років банку доведеться виплатити 1,1 мільйона гривень.

Четвертий варіант назбирати на квартиру – поїхати на заробітки за кордон. Відповідно до різних оцінок, нині так працює близько 6-8 мільйонів українців, при цьому офіційний дозвіл на роботу мають лише 1,5 мільйона осіб.

Трудовим мігрантам в Європі гроші даються нелегко. Більшість українців їдуть на некваліфіковані роботи і замість 40 годин на тиждень працюють по 60 – щоби заробляти більше.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ