Психолог дала поради для тих, хто хоче вийти зі своєї зони комфорту
Психолог дала поради для тих, хто хоче вийти зі своєї зони комфорту

Тренер із особистої ефективності, психолог, автор методик з аналізу життя та розвитку навичок Ірина Оксенюк у коментарі 24 пояснила, як за 5 кроків можна стати ефективнішим, набути корисних звичок і вийти зі звичної зони комфорту.

Крок перший – визначте свій продуктивний час доби, але не за звичною схемою жайворонок-сова, а за реальним спостереженням за собою хоча би протягом 2-3 днів. Спробуйте спланувати звечора ваш день, а потім впродовж нього вносьте корективи, якщо щось пішло не за планом. Так ви зможете знайти те, що «пожирає» ваш час, а також – в яку частину дня ваш мозок краще працює, ви більше концентруєтесь та якісно виконуєте поставлені перед собою завдання.

«Повірте, результати можуть вас дуже сильно здивувати. І всі важливі зустрічі або час для нових ідей/проектів плануйте саме в цей проміжок часу», – запевнила Оксенюк.

Наступний крок – спробуйте принаймні тиждень попрацювати за так званим методом Pomodoro, де 4 однакові відрізки часу (по 25 або по 40 хвилин) – це час вашої максимальної концентрації та час на перерву (по 3-5 хвилин) між ними. Так ви привчаєте мозок не відволікатись, завдяки чому він починає концентруватись на самій роботі, її продуктивності.

Третій крок – відслідковуйте результат кожної своєї дії, а не процес. В ідеалі ж – підводьте підсумок дня по виконаним справам або на скільки відсотків ви наблизились до виконання.

Крок четвертий – заведіть щоденник успіху й щодня записуйте свої результати. Це також слугує хорошим приводом для спостереження за собою й занотовування фактів, а не навіяна чужа думка.

Останній крок – плануйте своє життя/справи стратегічно, щоб знати не лише «скільки всього зробити», але й «навіщо». Завдяки цьому ваша розчистить шлях в досягненні своїх цілей, тому і сказати «ні» «пожирачам» вашого часу буде значно легше.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ