Володимир Цибулько
Володимир Цибулько

«Щоби позбавити Януковича і його команду всіх соціальних виплат, насамперед треба змінити законодавство і забезпечити можливість націоналізації злочинного капіталу. Це все має відбуватися тільки після рішення суду, а поки немає ні рішень суду у справах Януковича, ні змін у законодавстві. Тут виникають запитання до народних депутатів, адже маючи конституційну більшість, коаліція не подбала ні про націоналізацію нажитих злочинним шляхом активів, ні про позбавлення громадянства втікачів, ні про зміни до Кримінального кодексу». Так прокоментував виданню Інформаційний Акцент ситуацію зі збереженням соцвиплат з українського держбюджету представникам колишнього режиму Януковича відомий політолог Володимир Цибулько.

За словами експерта, поведінка народних депутатів показує, що особисті інтереси у них стоять на першому місці: «Всі вони є представниками так званого політичного класу. Тобто середовище, яке завдяки політиці здобуває собі додаткові дивіденди і доходи. Моральність політики – це психологічна категорія, а українські політики у першу чергу керуються своїми приватними інтересами, потім законом, а вже наостанок – моральністю».

Володимир Цибулько зауважив, що бізнес представників колишньої влади, який процвітає в Україні, створює неоднозначну ситуацію: «Їхні активи перебувають не в банках, а в підприємствах. Якщо ці підприємства працюють, то вони платять податки і наповнюють бюджет. Тому тут дуже суперечлива справа, бо одне діло – особистий рахунок, а інше – активи в бізнесі. Проте народні депутати повинні були ухвалити рішення про націоналізацію бізнесових активів в першу чергу».

Політолог додав, що тим депутатам, які обіцяли виборцям повернуть всі активи Януковича, а натомість продовжують виплачувати їм пенсії, треба нагадати про це: «20 листопада буде День свободи – це якраз день початку Майдану. Тому треба нагадати їм їхні невиконані обіцянки. І вимагати від народних депутатів нарешті припинити соціальні виплати, бо це аморально по відношенню до українців».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ